Yükleniyor...

İstanbul Blockchain Haftası, Kripto Dünyasının Derinlerine İnecek

NFT, DeFi ve DAO gibi önemli konulara odaklanacak olan İstanbul Blockchain Haftası, 14 Kasım'da kapılarını açmaya hazırlanıyor.

Istanbul Blockchain Haftasi Kripto Dunyasinin Derinlerine Inecek 1

NFT, DeFi ve DAO gibi önemli konulara odaklanacak olan İstanbul Blockchain Haftası, 14 Kasım’da kapılarını açmaya hazırlanıyor. Etkinlik, IstanBlock konferansına da ev sahipliği yapmaya hazır.

İstanbul, kripto varlık ve blockchain teknolojisi için heyecan verici bir kültür ve ticaret merkezi olarak konumlanıyor. Bu doğrultuda, İstanbul Blockchain Haftası da Türkiye’nin dinamik şehri olan İstanbul’da gerçekleştirilecek.

İstanbul Blockchain Haftası’nın Kapıları 14 Kasım’da Açılıyor

Avrasya bölgesindeki web3 ve dijital varlıkların önde gelen etkinliği olarak tanımlanan İstanbul Blockchain Haftası, 14 Kasım’da NFT günü ile kapılarını açacak. Organizasyonun adresi Hilton Bomonti Otel olacak. Haftanın ana etkinliği olan IstanBlock ile son bulacak olan etkinlik, katılımcılara heyecan verici deneyimlerle dolu bir hafta sunacak.

Etkinlikte katılımcılar, gizlilikten metaverse’e, NFT’lerden ülkelerin regülasyonlarına kadar birçok konuda panellere katılabilecek, konuşmaları izleyebilecek. Etkinlikte, Binance ve Coinbase gibi borsalardan isimlerin yanında Mastercard ve Vodafone gibi dev şirketlerden isimler de konuşmacı olarak yer alacak. Ünsal Hukuk Bürosu kurucusu Burçak Ünsal, Kriptomeda CEO’su Eray Dengiz, Kusama Kingdom’un kurucusu David Chapman ve Theta Network’ün strateji başkanı Wes Levitt gibi isimler de konuşmacı listesinde yer alıyor. Bu arada konuşmacı listesinin güncellenmekte olduğunu da belirtmekte fayda var.

dunya 2021

Başta da söylediğimiz 14’ünde gerçekleşecek olan NFT günü ile İstanbul Blockchain Haftası’nın başlangıcı yapılacak. Katılımcılara özel NFT galerisinin bulunacağı etkinlikte; Lazy Lions, Hape ve Kusama Kings gibi NFT projelerinden konuşmacılar da etkinlikte konuşma yapacak isimler arasında.

İstanbul Blockchain Haftası’nın 2 gün boyunca sürecek olan ana etkinliği IstanBlock programı ise 15 Kasım’da başlayacak. Bu kapsamda web3 gelişticileri eğitim atölyeleri yapacak. Ek olarak etkinlikte hackathonlar düzenlenecek.

Geliştiricilerin ve Web3 start-up’larının üst düzey yatırımcılarla görüşebileceği ve projelerini sunabileceği bir Satış Konuşması Yarışması da yapılacak.

Web3’ün Geleceği Türkiye’de Başlıyor

Türkiye’deki nüfusun yüzde 20’lik bir kısmının kripto paraya sahip olduğu ya da kullandığı söyleniyor. Diğer yandan 25 milyondan fazla Türk’ün ise hala banka hesabı yok. Bu nedenle hem kripto para birimlerinin hem de blockchain teknolojisinin büyümesi için en verimli zeminlerden biri Türkiye olarak karşımıza çıkıyor.

İstanbul Blockchain Week’in kurucusu ve Blockchain PR Ajansı EAK Digital CEO’su Erhan Korhaliller, etkinlikle ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Web3’ün Türkiye’de benimsenmesi son derece umut verici ve Türkiye’nin kendisini bu alanda lider olarak konumlandırması için heyecan verici bir fırsatı temsil ediyor. Türkiye’nin sektöre sunması gereken tutku ve yeteneği dünyaya sergilemeyi; uluslararası projeler için Türk topluluğuyla tanışmayı, ortak olmayı ve onlarla birlikte çalışmak için heyecan verici fırsatlar sunmayı için sabırsızlıkla bekliyoruz”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner