Yükleniyor...

Jager Nedir? BNB’nin En Küçük Değeri Jager

Jager, BNB'nin en küçük birimine verilen isimdir.

jager

Jager, BNB’nin en küçük birimine verilen isimdir. 1 Jager 0.00000001 BNB eder; 1 BNB ise 100 milyon Jager’a eşittir. Jager ismi Binance CEO’su CZ’nin bir dönem kullandığı Telegram kullanıcı adından gelir.

Jager Nedir?

Jager bir BNB’nin en küçük değeridir. Nasıl ki Satoshi Bitcoin’in en küçük birimine verilen isimse, Jager de BNB’nin en küçük birimine eşittir. Kripto varlıklarda ondalıklar, bir Çin’in ne kadar bölünebilir olduğunu ifade eder. Çoğu kripto para birimi, belirli bir ondalık sayıya bölünebilme özelliğini bünyesinde taşır. BNB’de ise 8 basamak vardır.

Buna göre, 1 Jager = 0.00000001 BNB’dir.

Bu terim, Binance CEO’su Chanpang ZAO (CZ)’nun Telegram kullanıcı isminden gelmektedir.

jager

Jager Nasıl Alınır?

Jager satın almak aslında BNB almak ile aynı anlama gelir. Varlığın sadece en küçük birimine ait bir ismi olması sebebiyle basamak farkından başka bir özelliği yoktur. Coinlerin en küçük basamaklarına isim verilmesi, tıpkı Türk Lirası ve Kuruş arasındaki bağlantıya benzer. 100 kuruşun 1 lira yapması gibi 100 milyon Jager 1 BNB yapmaktadır. Jager satın almak için BNB’nin listelendiği herhangi bir borsayı kullanabilirsiniz.

BNB Coin ile İlgili Bilinmesi Gerekenler

Binance Coin (BNB), Malta merkezli dev kripto para borsası Binance’ın kendi kripto para birimidir. Bir kripto para borsası olan Binance’ın arkasında olduğu BNB, son zamanlarda hızlı bir yükseliş gerçekleştirdi ve bu yükseliş Binance’ın ileride yapacağı atılımlarla devam edecek gibi görünüyor. Yatırımcılarını şimdiye kadar pişman etmeyen BNB’nin performansı birçok yatırımcının dikkatini çekmiş durumda.

BNB’yi çıkarmada bir yöntem olan staking ise Binance Launchpool üzerinden belli miktarda BNB’nizi devredebilirsiniz. Devrettiğiniz BNB’ler staking için ulaştırılır ve karşılık olarak yıllık belli bir yüzdede faiz alabilirsiniz. Ama Launchpool üzerinden yaptığınız staking işlemleri için alacağınız miktarın belli bir yüzdesini ücret olarak ödeyebilirsiniz.

Binance, yaptıkları planları gereği her sene belli bir miktarda BNB geri alır ve yakar. Karlarının yüzde 20’sini BNB alımı için harcayan Binance, 100 milyon BNB kalana kadar yakma ve alma işlemlerine devam edecek. Yaptıkları her işlemi blokzincire kaydeden borsa, bu sayede kullanıcıların istedikleri zaman işlemleri görmesini sağlıyor.

BNB Coin Nasıl Satın Alınır?

Binance Coin satın alabilmek için doğrudan Binance’i kullanabilirsiniz. Türk Lirası ile BNB satın almak mümkündür. BNB satın almak için hesabınıza TL yatırabilirsiniz. Ardından piyasalarda gelişmiş seçeneğini kullanarak BNB/TRY çiftine tıklayarak ne kadar almak istediğinizi belirten bir emir vermeniz yeterlidir. İkinci seçenek ise kredi kartı aracılığıyla BNB almaktır. Ama kredi kartıyla almanız durumunda yüzde 2 komisyon ödersiniz ve banka yapacağınız ödemeyi reddedebilir. BNB almak için BNB/BTC, BNB/BUSD, BNB/USDT, BNB/ETH, BNB/MATIC, BNB/TRY, BNB/EUR, BNB/RUNE, BNB/EUR ve daha pek çok işlem çiftini kullanabilirsiniz.

Binance Coin’in listelendiği diğer borsalardan ya da merkeziyetsiz borsalardan da alım satım yapmak mümkündür.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner