Yükleniyor...

JP Morgan: Bitcoin’in (BTC) Volatilitesinin Azalması, Kurumsal Yatırımcıları Çekebilir

JP Morgan analistleri, Bitcoin'in (BTC) volatilitesinin azalması durumunda, kurumsal yatırımcıların daha fazla Bitcoin almak için hamle yapacaklarını düşünüyor.

jp morgan

JP Morgan analistleri, Bitcoin’in (BTC) volatilitesinin azalması durumunda, kurumsal yatırımcıların daha fazla Bitcoin almak için hamle yapacaklarını düşünüyor. Banka, daha istikrarlı bir Bitcoin’in daha fazla kurumsal yatırımcı çekebileceğine inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bloomberg geçtiğimiz gün, JP Morgan’ın Bitcoin’in son zamanlardaki istikrarlı gidişatını kurumsal alıcılar için potansiyel bir katalizör olarak tanımladığı bir raporun ayrıntılarını yayınladı. Ünlü bankanın stratejistlerinden Nikolaos Panigirtzoglou konuyla ilgili şunları kaleme aldı:

“Bize göre Bitcoin dalgalanmasının daha normal seviyelere gelmesi, muhtemelen kurumsal ilginin ileriye dönük olarak canlandırılmasına yardımcı olacaktır.”

Rapor, Bitcoin’in üç aylık volatilitesinin Şubat ayında %90 ve üzerindeki seviyelerden %86’ya gerilediği, altı aylık ölçütün ise %73 olduğu kaydedildi.

JP Morgan’a göre, varlığın oynak yapısı, yatırım riski şüpheleri arttırarak, bazı kurumların vazgeçmesine sebep oldu. Buna ek olarak Bitcoin’e olan ilginin altın piyasasını etkilediği de belirtildi. Rapor, Bitcoin fonlarına 7 milyar doların girdiğini, altını takip eden borsa yatırım fonlarından ise 20 milyar dolarlık çıkış yapıldığını gözler önüne serdi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x