Yükleniyor...

Juventus Fan Token (JUV) Nedir? Nasıl Alınır

Juventus Fan Token, Socios eliyle piyasaya sürülmüştür ve yatırımcısı tarafından ilgi gören kripto para birimleri arasında üst sıralarda yer alır.

juventus fan token

Juventus Fan Token, Socios eliyle piyasaya sürülmüştür ve yatırımcısı tarafından ilgi gören kripto para birimleri arasında üst sıralarda yer alır. Bu fan token sayesinde Juventus taraftarları takımına ait kulüp kararlarında etkin rol oynayabiliyorlar.

Fan Token Nedir?

Fan token, bir takım, oyuncu veya sanatçı gibi bir popüler kişinin hayranları tarafından satın alınabilecek veya kullanabilecekleri bir kripto para birimi olarak tanımlanır. Bu token’lar, taraftarların kullanabileceği birçok özellik içerebilir. Örneğin özel içerik veya etkinliklere erişim, oyunlar veya anketlerde oy kullanma veya takımın ya da oyuncunun performansına dayalı ödüller alma gibi. Fan token’ları genellikle blockchain teknolojisi kullanılarak oluşturulduğu için, hayranların token’larını diğer hayranlarla takas edebildiği veya satabildiği bir piyasa da olabilir.

Juventus Fan Token (JUV) Nedir?

JUV kısaltılmış adıyla listelenen Juventus Fan Token, Socios işbirliği ile piyasaya sürülen bir taraftar token’dır. Token kulüp taraftarları için üyelik anahtarı olur. Bu demektir ki kulüplerin sağladığı özel hizmetlere erişimi sağlar ve başarılı olan fan token’lardan birisidir.

Futbol takımı Juventus’un taraftarlarının, takımları ile daha fazla iletişim kurmasını sağlayan token ayrıca taraftarlara çeşitli ayrıcalıklar da sunmaktadır. Socios’un kullandığı kripto para birimi olan Chiliz ile alınıp satılabileceği gibi borsalar aracılığı ile TL ile de alım satım işlemi yapılabilmektedir.

JUV, Socios tarafından Ethereum Blokzincirinde bir “side chain” üzerinde çalıştırılmaktadır ve “utility token” özelliği taşımaktadır.

juventus

Juventus Fan Token’ın Özellikleri Nelerdir?

Juventus Fan Token sahibi olmak taraftarların vereceği oy kararları için önemlidir ve akıllı kontratlarla oylama süreçleri gerçekleşir.

JUV token’ın yatırımcısına sunduğu ayrıcalıkların özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 1. Sezon boyunca uygulama üzerinden anketlerde oy kullanma hakkı
 2. Resmi Juventus ürünlerinde özel indirimler
 3. Juventus’un geleceğe yönelik planlarını ilk öğrenen grupta olma fırsatı
 4. Ücretsiz Juventus taraftar token kazanma imkanı
 5. Allianz Stadyumu’ndaki Socios Sky Box’ta VIP deneyimi
 6. Serie A ve Şampiyonlar Ligi iç saha maçları için ücretsiz maç biletleri
 7. Allianz Stadyumu’nda rehberli tur ve özel alanlara erişim

Juventus tüm bu özellikleri sonrasında VIP ürünlerin alınması, anlaşmalı platformlarla entegrasyon ve NFT ödülleri karşılığında staking sunmayı planlıyor. 

Juventus Fan Token Nasıl Çalışır?

Fan token’ları bir nevi kripto paradır ve alım satımı gerçekleştirilebilir. Borsalarda listelendikleri zaman fiyatlarında değişim sık sık gerçekleşir ve piyasa faktörlerinden etkilenir. Eğer kullanıcılar belli miktarda fan token’larına sahip olurlarsa, kulüpteki bazı kararlarda oy hakkına sahip olur. Bu sayede kulüpler kendilerine gerçekten destek veren taraftarları bulabilir ve onları diğer taraftarlardan daha fazla ödüllendirir ve hatta taraftarlar VIP statüsünü kazanabilir. 

JUV Fan Token’ları, kulüp taraftarlarının token’lara sahip olmaları karşılığı belli kararların gerçekleştirilmesi ve sunulan hizmetlerden daha ucuza yararlanma ve kulübün sunacağı özel hizmetlere erişimi sağlar.

JUV Token Piyasa Verileri

Piyasa verileri, fan token’larının fiyat hareketleri, hacmi, arz-talep dengesi gibi finansal verileri içerir. Bu veriler, fan token’larının performansını değerlendirmek ve tahmin etmek için kullanılabilir. Örneğin, yatırımcılar fan token piyasa verilerini kullanarak yatırımlarının gelecekteki fiyat hareketlerini tahmin etmeye çalışabilir. Ayrıca, fan token piyasa verileri arz-talep dengesini ve hacmi de gösterir, bu veriler yatırımcıların takip etmelerine olanak sağlar.

Fan token piyasa verileri, kripto para borsalarından veya piyasa analizi uygulamalarından elde edilebilir. Ancak, fan token piyasa verileri her zaman tam olarak doğru veya güncel olmayabilir. Bu nedenle, yatırımcıların fan token piyasa verilerini kullanmadan önce dikkatli bir şekilde incelemesi ve sadece güvenilir kaynaklardan bilgi edinmeleri önerilir.

JUV Fiyatı Ne Kadar?

JUV son 24 saatlik işlem hacmi 1.190.286 USD’dir. 3.4 milyon JUV coin dolaşım arzına ve toplam 20.000.000.0 arzına sahiptir. Juventus Fan Token satın almak veya satmak istiyorsanız, MEXC Global şu ​​anda en aktif borsadır.

juventus-fan-token

Juventus Fan Token (JUV)

2.29 $

Juventus Fan Token ATH’si Kaç?

İngilizce “All Time High” kelimesinin karşılığı olan ATH bir kripto para biriminin tüm zamanlardaki en yüksek seviyesi anlamına gelmektedir. Juventus Fan Token en yüksek ATH fiyatı 21 Aralık 2020’de 37,83 USD olarak görülmüştür.

Juventus Fan Token ATL’si Kaç?

ATL İngilizce “All Time Low” kelimesinin kısaltılmış halidir ve kripto piyasasının temel kavramlarından biridir. Kriptoda ATL seviyesi ATH‘nin aksine bir coin’in ya da token’ın bu zamana kadarki en düşük seviyesini işaret eder.

Juventus Fan Token en düşük ATL seviyesi 16 Nisan 2020’de 0,604811 USD olarak kaydedilmiştir.

JUV Coin Hangi Borsalarda?

Fan token borsaları, fan tokenlarının alınıp satılabileceği platformlar olarak tanımlanabilir. Bu borsalar, hayranların fan tokenlarını satın almasına, saklamasına veya diğer hayranlarla takas etmelerine olanak sağlar. Bu borsalar, genellikle kripto para borsaları gibi çalışır ve hayranların fan tokenlarını kripto paralarla satın almasına veya satmasına izin verir.

Ancak, fan token borsaları her zaman güvenilir olmayabilir ve yatırımcılar fan tokenlarını alıp satarken dikkatli olmalıdır. Yatırımcılar, fan token borsalarının lisanslı ve düzenlenmiş olmasını kontrol etmeli, ayrıca borsanın güvenliği ve güvenilirliği hakkında araştırmalar yapmalıdır.

JUV coin’in yer aldığı başlıca borsalar arasında Paribu öne çıkmaktadır. Ayrıca Juventus token şu borsalarda da yer alır:

 • MEXC Global
 • Binance
 • BingX
 • Coinbase
 • XT.COM
 • Bybit
 • Paribu
juv

Juventus Coin Yorumları

Juventus Coin aralık ayında ufak bir yükseliş yaşamıştı. Yaz ayları boyunca da yatırımcısının yüzünü kimi zaman güldürmüştü. Birçok yatırımcı JUV token’ın fiyatında yeniden yükseliş görülebileceği konusunda hemfikir. Fakat bir o kadar da olumsuz yorumda bulunan taraftar mevcut.

Kripto para piyasasıyla ilgili güncel yorumlara borsaların coin yorumları ile ilgili sayfalarından ulaşabilirsiniz. Ayrıca bu konuda açılmış çok sayıda forum ve internet sitesi de mevcuttur.

Juventus Token Yükselir mi?

Juventus yatırımcıları zaman zaman yükselen ve düşüş yaşayan bu fan token’ın yeniden yükselişe geçip geçmeyeceğini merak ediyorlar. Fan token fiyatlarının yükselmesi, birçok faktöre bağlı olarak değişebilir. Ancak genel olarak, fan token fiyatlarının yükselmesi için aşağıdaki sebepler sıklıkla görülür:

 1. Arz-talep dengesi: Fan tokenlarının arzı genellikle sınırlıdır ve talep artarsa, fiyatlar yükselir.
 2. Popülerlik: Bir takım, oyuncu veya sanatçı gibi bir popüler kişiye odaklanan fan tokenların popülerliği artarsa, talep ve buna bağlı olarak fiyatlar da yükselir.
 3. Özellikler: Fan tokenların özellikleri genişlerse ve daha çekici hale gelirse, talep artar ve fiyatlar yükselir. Örneğin, fan tokenlarının kullanımı ile ilgili özel içeriklere erişim veya ödüller kazanma şansı gibi.
 4. Düzenleyici yapılandırmalar: Fan tokenlarının düzenlenmesi veya yasallaştırılması, yatırımcıların daha rahat ve güvenli hale geldiğinde, fiyatlar yükselir.
 5. Kripto para piyasası genelindeki hareketler: Kripto paraların genelindeki hareketler fan tokenlarının fiyatlarını etkileyebilir, piyasa yükselirse fiyatlar yükselir, düşerse düşer.

Bu faktörlerin hepsi Juventus fiyatının yükselmesine neden olabilir ancak her fan token için geçerliliği ve etkisi farklı olabilir. Ayrıca, fan token piyasası volatil olduğu için fiyat hareketleri kesin olarak tahmin edilemez.

Fan Token’ların Özellikleri Nelerdir?

Özellikle taraftarlar arasında rağbet gören fan token’ların pek çok avantajı bulunmaktadır. Bu avantajlar hem fan token yatırımcılarının yüzünü güldürme amacı güder hem de spor kulüplerinin lehine çalışır. Bu minvalde fan token’ların başlıca 5 özelliği bulunur:

Kulüplere Ek Gelir Sağlaması

Kulüplerin sahip olduğu fan token’ları ve satışa sundukları fan token’ları ile birlikte belli bir oranda gelir elde ederler ve kulüplerin tuttuğu token’ların değeri genellikle artar. Bu yüzden kulüplerin fan token işine girmesi, kulüplerin daha fazla gelir elde etmesi ve kulübün değerinin artması için önemli bir yoldur. 

Taraftarlarla Etkileşime Girilmesi

Kulüpler Instagram gibi sosyal medya araçlarından etkileşime girebilseler de, bot hesaplar ve kulüpten olmayan taraftarların da oylamaya katılabilmeleri, kulüp için alınacak kararlarda çok güvenilir bir yöntem oluşturmuyor. Bunun sonucu olarak taraftarlar kulüpleriyle etkileşime giremediklerini düşünüyor ve birçok süreçte dışlandıklarını hissedebilir. Özellikle taraftarların birçok farklı kararda söz sahibi olamamaları, kulüplerin gelirlerini olumsuz şekilde etkileyebiliyor. Ama kulüplerin çıkardıkları fan token’ları ile birlikte taraftarlar, tuttukları token’larla orantılı olarak oy verme gücüne sahip olabilir, formanın tasarımından farklı pazarlama yöntemleri taraftarlar tarafından daha şeffaf ve güvenilir şekilde oylanabilir. Böylece taraftarlar kulüplerin kararlarının bir kısmında söz sahibi olabilir. 

Sınırlı Arza Sahip Olmaları

Kulüplerin çıkardığı fan token’larının arzı, neredeyse her kripto paradan çok daha azdır ve genellikle belli bir limiti vardır. Bu token’lar belli bir arz sınırına geldikleri zaman daha fazla çıkarılamaz ve kulüplerin de bu token’ları tuttukları için çok fazla token piyasaya sürülemez. Böylece fan token’ların değeri kısıtlılık ve kulüplerin bilinirliği ile birlikte artar.

Stake Ettirilebilmesi

Çoğu kripto para gibi fan token’ları da kolaylıkla stake ettirilebilir. Böylece taraftarlar bir yandan tuttukları token’ların değeri artarken diğer yandan elde ettikleri token’ların sayısı da artmış olur. Böylece yatırımcıların ve kulüplerin ellerindeki token’ların değeri artar ve bu da karlılık açısından olumlu etkide bulunur. 

Belli Bir Süre Kilitli Olması

Fan token’ları borsalarda listelenmeden önce belli bir süre kilitli kalır. Bu süreçte fiyatlar genellikle sabit kalır ve bu da birçok yatırımcının sabit fiyattan daha fazla token alması için iyi bir fırsat olur. Bu süreçte cüzdanlarına transfer gerçekleştirebilirler ve belli bir süre token’ları tutabilirler. Ama bu token’lar büyük borsalarda listelendikleri zaman yatırımcılar alım satım işlemlerine başlayabilirler.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner