Yükleniyor...

Köpekli coin’lerden büyük fark: Piyasayı sömürdüler!

Köpek, kedi ve kurbağa temalı memecoinler listelerde birbirleriyle mücadele ediyor ancak köpek temalı tokenlar en çok işlem görenler olarak hâlâ diğerlerini geride bırakıyor.

köpekli coinler

Köpek, kedi ve kurbağa temalı memecoinler listelerde birbirleriyle mücadele ediyor ancak köpek temalı tokenlar en çok işlem görenler olarak hâlâ diğerlerini geride bırakıyor.

Kripto fiyatları tüm zamanların en yüksek seviyelerine yaklaşırken, kurbağa, köpek ve kedi temalı tokenlar geçen ay üç ve dört haneli rakamlara yükselirken memecoin’lerdeki işlem savaşı giderek kızışıyor. Son 24 saatte, Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) liderliğinde köpek temalı koinler 24,2 milyar doların üzerinde işlem hacmi oluştururken, Solana merkezli Popcat (POPCAT) gibi kedi temalı koinler de işlem hacmi yarattı. CoinGecko verilerine göre aynı zaman diliminde 63,4 milyon dolarlık hacim elde edildi.

memecoinler

Memecoin’ler, son günlerdeki yükselişleriyle takdiri kaptı!

Geçen ayın en iyi performans gösteren köpekli coin, Solana merkezli memecoin dogwifhat (WIF) oldu ve önceki aya göre yüzde 620 kazanç elde ederek 4 Şubat’taki 0,22 dolarlık fiyattan yayınlandığı sırada 1,55 dolara yükseldi.

WIF, 20 Kasım’daki başlangıcından bu yana yüzde 100.000’in üzerinde getiri bildirdi, ancak çok az sayıda trader bu kazanç fırsatını yakalayabildi. En iyi performansı gösteren memecoin ise Solana merkezli Popcat (POPCAT) oldu ve son 30 gün içinde yüzde 1.400’ün üzerinde kazanç elde ederek 4 Şubat’taki 0,006 dolardan yayın tarihinde 0,10 dolara yükseldi.

popcat

DOGE geçen hafta ani bir yükseliş yaşadı ve son yedi günde yüzde 117’nin biraz üzerinde değer kazandı. Benzer şekilde SHIB, aynı zaman dilimi içinde yüzde 323’ün üzerinde kazanç elde etti.

Kedigiller ve köpeklerin dışında, az sayıdaki kurbağa temalı tokenler güçlü performans sergiliyor ve memecoin Pepe (PEPE) bu konuda başı çekiyor. 6 Mayıs 2023’te kaydedilen tüm zamanların en yüksek seviyelerinden yüzde 83’e kadar düştükten sonra “başarısız bir proje” olarak ilan edilen PEPE, 25 Şubat’ta fiyat ve işlem hacminde hızlı bir artışa tanık olmaya başladı.

PEPE, 2 Mart’ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,00000372 doları aştı ve o tarihten bu yana ikiye katlandı. Yayınlandığı sırada Pepe, son 30 günde yüzde 781’lik bir kazançla 0,00000802 dolara el değiştiriyor. Pepe son 24 saatte tek başına 4,2 milyar doların üzerinde işlem hacmi elde etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner