Yükleniyor...

Kripto analistleri Bitcoin (BTC) için o fiyatı vurguladı!

Bir kripto analistine göre, Bitcoin'in (BTC) teknik yapısı negatife evrildi ve bu gelişme 50 bin dolara doğru bir geri çekilme yaratabilir.

bitcoin-altcoin-kripto

Bir kripto analistine göre, Bitcoin‘in (BTC) teknik yapısı negatife evrildi ve bu gelişme 50 bin dolara doğru bir geri çekilme yaratabilir.

10x Research’ün kurucusu Markus Thielen, 24 Haziran’da bir analist notunda Bitcoin‘in teknik olarak çift tepe modelinde olduğunu belirtti. Fiyat, aralarında hafif bir düşüşle iki benzer zirveye ulaştığında çift tepe formasyonu oluşur ve “boyun çizgisi” olarak bilinen ortak bir çizginin üzerinde desteği korur.

Bu formasyon genellikle fiyat boyun çizgisinin altına düştüğünde çözülür ve potansiyel olarak tepe noktaları ile boyun çizgisi arasındaki mesafeye eşit miktarda düşer.

bitcoin btc grafik veri

BTC için kafaları karıştıran yorumlar geldi

Thielen, BTC grafiğini şu şekilde değerlendirdi:

“Teknik yapı geçersiz kılınmadığı sürece bu grafik oluşumu bizlere sinyal verebilir. Bu formasyon 45.000 dolara olmasa da 50.000 dolara bir düşüş yaratabilir.”

Önde gelen kripto trader’ı, 20 Nisan’daki halving’den bu yana BTC fiyatı hakkında çaprıcı yorumlarda bulunuyor. 

Bir diğer kripto analisti Jelle, Bitcoin’in fiyat hareketinin 2016 halving döngüsünden sonra hala “benzer şekilde” devam ettiğini ve “önceki döngünün en yüksek seviyeleri civarında dalgalandığını” söyledi.

Kripto fenomeni Rekt Capital, kısa vadede daha fazla yukarı yönlü hareket için önemli bir potansiyel olduğuna inanıyor. 24 Haziran’daki bir gönderisinde piyasanın boğa piyasasının yaklaşık yüzde 40’lık bir evresinde olduğumuzu söyledi.

Uzmanlardan gelen farklı görüşler ile haliyle de kripto yatırımcısının kafası karıştı. Yatırımcılar, bundan sonraki fiyat hareketlerini merakla takip ediyor.

bitcoin korku ve acgozluluk 1

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner