Yükleniyor...

Kripto Emre: “2017 ‘Kafasıyla’ Bugün Altcoin’lere Para Yatırmayın!”

Türk kripto para topluluğunun önde gelen isimlerinden olan analist Kripto Emre, youtube kanalındaki videosunda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

kripto emre

Türk kripto para topluluğunun önde gelen isimlerinden olan analist Kripto Emre, youtube kanalındaki videosunda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Analist videosunda piyasa hareketlerini, altcoin’lerin geçmiş ve mevcut durumu ile beklentilerinden bahsetti. Ayrıca kripto paraların evriminden bahseden Kripto Emre, ekosisteme dair önemli açıklamalarda bulundu.

Bitcoin’de Düşüş Tahmini

Bitcoin’in son olarak 9600 dolar direncini zorladığını belirten analist, bu rallinin Chicago Mercantile Exchange, CME Bitcoin Futures gibi vadeli işlem piyasalarındaki hareketlerden kaynaklandığını belirtti.

Bitcoin’in yakında 9400 dolar seviyesinin altına sarkabileceğini belirten analist, yeni destek noktası olarak 8800 dolar seviyelerinin tekrar önem kazandığını söyledi. Bitcoin’in fiyatının aşağı yönde hareket etmeye başladığını belirterek, 8000 dolar altının dahi görülebileceğini söyledi.

Bitcoin’de yukarı yönlü sağlam bir hareket getirilemediğinden Bitcoin hakimiyetinin düşmeye başladığını vurgulayan Kripto Emre, bu oranın şu anki hakimiyet oranı olan %67’den, %65’lere düşme ihtimalinin olduğunu belirtti. Ayrıca analist şu anda altcoin’lerde yükseliş görülse de, uzun soluklu bir altcoin rallisi beklemediğinin altını çizdi.

“Son günlerde Cardano, BitCherry gibi altcoinler yükseldi ancak çok da heyecanlanmamak gerekir. Çünkü küresel piyasalarda yeniden bir belirsizlik durumuna giriliyor gibi hissediyorum.”

Kripto Para Evrimi

Ünlü analist Bitcoin’in yaratılmasına ortam hazırlayan 2008 krizindeki ortama değinirken, şu anda Bitcoin’in piyasa değeri nispeten düşük olsa da (altının 8 trilyon dolarlık piyasa değeri ile kıyaslandığında) Bitcoin’in değerli bir varlığa dönüştüğünü de sözlerine ekledi.

Kripto Emre Bitcoin ve altcoinlerin durumuna dair de çarpıcı açıklamalarda bulundu: “Hatırlarsanız Bitcoin’de 2017 yılında işlemler şişmişti. 3. Bitcoin yarılanması sonrası bugün de aynı şey var. Bitcoin’in yazılım olarak bu kadar işlemi kaldıramayacağı belliydi, günlük işlemlerde kullanıma müsait değil. Bu yüzden altcoin’ler Bitcoin alternatifi olarak ortaya çıktı ve birçok anlamda da başarılı oldular.”

“Bana şu proje ne olur, bu proje nereye gelir diye sorular geliyor. Çoğu proje için artık potansiyel kalmadı, ekosistem farklı bir yere geldi artık. O günkü verilerle (2017) bugünü değerlendirmeye kalkıp artık altcoin’lere para yatırmayın. NANO’da eskiden potansiyel var diyordum, şimdi yok mesela.”

Adam Back Satoshi Mi?

Youtube kanalında yayınladığı son videosunda BTCTürk CTO’su Ozan Yurtseven, Blockstream CSO’su Samson Mow, BTSE Borsası’nın kurucusu ve CEO’su Jonathan Leong ve Blockstream CEO’su duayen isim Adam Back’i ağırlayan Kripto Emre; Back’e herkesin merak ettiği o soruyu sordu.

Bilindiği üzere Adam Back’in Bitcoin yaratıcısı Satoshi Nakamoto olduğu ihtimali birçok kişide heyecana sebep olmuştu. Bu sorunun cevabını ilk kaynaktan öğrenmek isteyen Kripto Emre, Adam Back’e sorusunu yöneltti. Duayen isim ise şu açıklamada bulundu:

“Hayal kırıklığına uğrattığım için üzgünüm ama hayır, ben değilim.”

Bu yanıtın üzerine Blockstream CTO’su Samson Mow ise esprili bir şekilde; “Bu tam da Satoshi Nakamoto’nun söyleyebileceği bir şeydir.” dedi.

Adam Back Bitcoin yaratıcısının bilinmemesinin ekosistem için daha iyi olacağını belirterek konuyu burda kapatmış oldu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner