Yükleniyor...

Kripto ödülleri nasıl kazanılır?

Kripto ödülleri, staking ve borç verme gibi birçok yöntem dijital varlıklarınızı büyütmenin başlıca yolları arasında yer alır.

kripto ödülleri

Kripto ödülleri, staking ve borç verme gibi birçok yöntem dijital varlıklarınızı büyütmenin başlıca yolları arasında yer alır. Ödüller yoluyla kripto paranızı çoğaltmanın birkaç püf noktasını ise sizler için derledik…

1. Coinbase öğrenme ödülleri

Coinbase’de kripto ödülleri üretmeye başlamanın en kolay yolu Coinbase Earn’dür. Belirli kripto para birimleri hakkında temel bilgileri öğrenme karşılığında kendiniz denemek için bazılarını alabilirsiniz.

Coinbase Earn’ün 2018’de piyasaya sürülmesinden bu yana kullanıcılar, 0x, Basic Attention Token, Zcash, Stellar Lumens, EOS, Dai, Tezos, Orchid, Compound, Celo, Nucypher ve the Graph dahil olmak üzere 100 milyon dolardan fazla kripto para birimini satın aldı.

2. Kriptonuzun bir kısmını stake edin

Birçok kripto para birimi artık bir Proof-of-Stake mutabakat mekanizması kullanıyor. Bu, merkezi olmayan ağlarının, ortada bir banka veya ödeme işlemcisi olmadan tüm işlemlerin doğrulanmasını ve güvenceye alınmasını sağlayabileceği bir yol.

Bu tür kripto para birimleriyle, varlıklarınızın bir kısmını belirli bir zaman dilimi için bir staking havuzuna “kilitleyerek” yalnızca ağın güvenliğine katkıda bulunduğunuz için karşılığında ödüller kazanabilirsiniz. Kripto para birimini daha uzun süre elinde tutmayı planlıyorsanız, bu mükemmel bir seçenektir. Çünkü böylece boşta kalması yerine, onu senin için çalıştırabilirsin.

Uygun kullanıcılar, ana Coinbase uygulaması veya web sitesi aracılığıyla Haziran 2021 itibarıyla Tezos, Cosmos veya ETH stake edebilir ve yüzde 6’ya varan APY (stake edilen varlığın türüne bağlı olarak) kazanabilir.

3. Dolarınızı stablecoin’e çevirin

Staking ödüllerinin potansiyel bir dezavantajı, oynak olabilen yerel kripto para biriminde ödenmesidir. Ancak, Dai ve USD Coin (USDC) gibi dolara sabitlenmiş stablecoin’leri alıp tutarak ödüller kazanabilirsiniz.

4. Kriptonuzun bir kısmını CeFi ile ödünç verin

Doları geleneksel bir tasarruf hesabında tutmak ve anlamlı getiri elde etmek bazen zor olabilir. Ancak stablecoin’ler çok benzer bir önermeyi mümkün kılar. Kripto varlıklarınızın bir kısmını stablecoin formunda tutmak için cazip getiri sağlayan, artan sayıda merkezi finans (veya CeFi) ürünü ortaya çıkmıştır. Örneğin düşük riskli bir yatırım arayan Coinbase müşterileri, USDC aracılığıyla yüzde 4,00 APY kazanmaya başlayabilirler. Kripto para yatırma işlemleri, FDIC veya SIPC tarafından sigortalı veya garantili değildir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner