Yükleniyor...

Kripto Para Dünyası İçin “Dev Bir Çöplük” Yakıştırması

ABD Minneapolis Federal Merkez Bankası Başkanı Neel Kashkari yaptığı açıklamada, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin “devasa bir çöplük” olduğunu söyledi.

kripto para çöplük

ABD Minneapolis Federal Merkez Bankası Başkanı Neel Kashkari yaptığı açıklamada, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin “devasa bir çöplük” olduğunu söyledi.

Kashkari, Salı günü Montana’da bir etkinlikte Bitcoin de dahil olmak üzere kripto para birimleri hakkında konuştu. Ocak 2016’da Minneapolis Federal Rezerv Bankası Başkanı olarak göreve başlayan Kashkari kripto para dünyası hakkında değerlendirme yaptı. Kashkari, “Bitcoin ve diğer kripto para birimleri, temelde dev bir çöplük gibi. Doların değerinin olmasının nedeni, ABD hükümetinin dolar üretme konusunda yasal bir tekele sahip olmasıdır” diye konuştu. Kashkari şöyle devam etti: “Bodrum katınıza gidip dolarlık banknotlarınızın fotokopisini çekmeye başlarsanız, Gizli Servis gelip kapınızı çalacak ve sizi tutuklayacak. Sadece ABD hükümeti dolar üretme yetkisine sahiptir, kıtlık onları değerli kılan şeydir.”

Binlerce Çöp Kripto Para Var

Kashkari ayrıca şunları söyledi: “Kripto para dünyasında, binlerce çöp para var. Son olarak SEC bu durumla mücadele için çabalıyor.” Herkesin kripto para yaratabildiğini söyleyen Kashkari, şu ifadeleri kullandı:

“Böylece Neelcoin yaratabilirim, Larrycoin yaratabilirsiniz. Bitcoin’e benzeyen bir şey yaratabilirim. Bu noktada kripto para dünyası bir çöplük. Belki bundan beş yıl sonra veya bundan 10 yıl sonra veya 20 yıl sonra yararlı bir şey çıkacak ancak şu ana kadar ortaya çıkan tek şey çöp.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner