Yükleniyor...

Kripto Para Piyasasındaki En İyi 5 NFT Oyunu

Kripto varlıklar en büyük pazarlardan biri haline geldi ve oyunlarla insanlara büyük bir geçiş alanı sağladı.

nft

Kripto varlıklar en büyük pazarlardan biri haline geldi ve oyunlarla insanlara büyük bir geçiş alanı sağladı. Doğal olarak bu, birçok kripto varlık mobil oyununun ortaya çıkmasını sağladı. Yakın zamanda bazı NFT oyunları da ortaya çıktı. NFT’ler, oyun içi öğeleri ölçmek ve para kazanmak için bir yol sundukları için oyunlara ilginç bir olasılık sunar.

NFT’ler veya takas edilemeyen tokenler, kripto varlık için heyecan verici yeni bir alandır. Özellikle oyunlar için çok fazla potansiyel sunuyorlar.

En iyi 5 NFT oyununun hepsi teknolojiyle benzersiz bir şey yapıyor, ortak noktaları ise her oyun, oyun ekosisteminde bir miktar varlık toplamaya dayanması. Koleksiyon içeriğinin ölçeği, oyuna ve türe göre değişir ve çoğunlukla oyuncular, hangi dünyanın kendilerine en uygun olduğuna karar verir. İşte NFT’lerle benzersiz şeyler yapan en iyi 5 NFT oyunu:

1. AXIE INFINITY:

axie infinityy

Axie Infinity, şu anda en popüler NFT oyunu olarak karşımıza çıkıyor. Buradaki diğer oyunlar gibi, bu oyun, oynanışını geliştirmek için NFT’leri kullanan bir oyundur. Pokemon gibi oyunlara benziyor, üretebileceğiniz veya takas edebileceğiniz canavarları toplamanız gerekiyor. Oyunun canavarları NFT olarak veriliyor. Bunları oyun içinde yetiştirebilir ve satabilirsiniz.

Axie Infinity, NFT teknolojisinin etkileyici bir kullanımıdır ve etkileyici bir takipçi kitlesi edinmiştir. İki Ethereum tabanlı kripto varlık olan AXS ve SLP kullanıyor ve NFT koleksiyonunun işlemlerdeki değerinin yaklaşık 50 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor.

Yalnızca Android’de mevcut olan Axie Infinity, NFT’leri kullanan en benzersiz oyunlardan biridir.

2. SORARE:

Sorare

Sorare, şu anda en iyi 5 NFT oyunundan bir diğeri. Fantezi futbolunu temel alan bir oyun olan Sorare, herhangi bir fantezi futbolunda olduğu gibi, en sevdiğiniz oyunculara dayalı bir takım kurar ve gerçek hayattaki oyunlardaki performanslarına göre ödüllendirilirsiniz. Buradaki fark, ekibinizin NFT’ler tarafından temsil edilmesidir. Bu, en iyi NFT oyunlarından birine biraz farklı bir his veriyor.

Axie Infinity’de olduğu gibi, bu oyunda da iş başında bir koleksiyon öğesi var. İstediğiniz oyuncular için kartları toplamanız ve aramanız gerekiyor. Sorare, futbol kartlarını toplama deneyimini yeniden yarattı ve bu da onu benzersiz bir oyun haline getiriyor.

3. EVOLUTION LAND:

evolution land

Evolution Land, biraz farklı bir yaklaşıma sahip olduğu için en iyi 5 NFT oyunu listesinde yer alıyor. Bu oyun daha çok arazi satın alabileceğiniz, binalar inşa edebileceğiniz ve genellikle alanınızı genişletebileceğiniz bir şehir kurma oyunları gibi. Oyundaki kıtaların her biri farklı bir blockchain’de bulunur. Ayrıca, genişletilmiş niteliklere sahip benzersiz birimleri bulmak için toplanması gereken havari (apostle) adı verilen birimleri kullanmanız gerekiyor. Evolution Land hala bazı koleksiyon unsurlarına sahip, oyun, NFT’leri kullanan Pokemon tarzı oyunların arasında öne çıkıyor.

4. GODS UNCHAINED:

gods unchained

Gods Unchained, popüler oyunlar yapma geçmişine sahip bazı geliştiricilerden geldiği için NFT oyunlarına eğlenceli bir giriş yapıyor. Bu oyun Magic the Gathering serisinin bazı eski yönetmenlerinden geliyor. MtG’lere benzer şekilde NFT olan birçok farklı kart toplayabilirsiniz. En iyi 5 NFT oyundan biri olan bu oyun, arka planı ve büyüme potansiyeli nedeniyle öne çıkıyor.

Gods Unchained bir espor olarak da derin bir potansiyele sahiptir. Gösterişli NFT kart çekiciliği ve genişleyen bir sahne ile birleştiğinde, oyunu oynamak ve yatırım yapmak için iyi bir seçenektir.

5. CRYPTOKITTIES:

cryptokitties

CryptoKitties, Ethereum blockchain’e dayanan oldukça eğlenceli bir oyundur. Daha fazlasını elde etmek için üretebileceğiniz çeşitli kediler toplarsınız. Burada bulmaca çözme gibi oyunda ilerlemenize yardımcı olacak yan görevler vardır. Bu oyun, oyun içi NFT’lere Pokemon tarzı bir yaklaşımla buradaki birkaçına oldukça benzer. Muazzam çekiciliği ve benzersiz dijital varlık ticaretidir.

Bu artan ilgiden dolayı oyun, popülaritesinde ve oyuncu çekiciliğinde sürekli ilgi gördü. Medya çılgınlığı CryptoKitties’i ve uyguladığı yenilikçi sistemleri kapsamak için akın ederken, yavru kedilerin çekiciliği ve aşırı üretimi piyasayı alt üst etti ve oyunu pek çok kişi için çekici hale getirdi. Piyasadaki en şirin ve en havalı blockchain tabanlı oyunlardan biridir.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner