Yükleniyor...

Kripto yatırımcıları bu 5 altcoin için çok iştahlı!

Son zamanlarda çalkantılı seyreden kripto para piyasasında en çok talep gören altcoin'ler hangileri oldu?

yükselengrafik

Son zamanlarda çalkantılı seyreden kripto para piyasasında en çok talep gören altcoin’ler hangileri oldu?

70.000 doları kaybettikten sonra hızlı bir şekilde satış yiyen Bitcoin, altcoin piyasasını yerle bir etti. Pek çok kripto para yüzde 10’dan fazla değer kaybederken bazı isimler güçlü durup, daha sonrasında ise sert yükselişleriyle dikkat çekti. Boğa sezonuna şimdiden hazır gözüken o altcoin’ler hangileri? Kripto para yatırımcıları düşüşlerde hangi altcoin’leri topluyor?

altcoin-gunun-yukselis-yasayanlari

1- Ondo (ONDO)

Geçtiğimiz haftalarda BlackRock CEO’sunun RWA (Gerçek Dünya Varlıkları) hakkında pozitif konuşmaları, bu alandaki kripto paraları öne çıkarmıştı. O günden itibaren güçlü bir fiyat yapısı çizen ONDO, piyasa düşüşlerinde tercih edilen ilk altcoin’lerden biri oluyor. BlackRock gibi büyük şirketlerin RWA’yı benimsemesi halinde başta ONDO olmak üzere bu kategorideki pek çok proje boğa sezonu yaşayabilir.

ONDO

2- Render (RNDR)

Yapay zeka teknolojisinin görüntü işleme tarafında faaliyet gösteren RNDR, 2023’ün sonlarında iyi bir ivme yakaladı. Aynı ivmeyi sürdürmeyi başaran popüler altcoin, özellikle de Apple’ın lansmanları öncesindeki sert yükselişleriyle dikkat çekti. BTC ve ETH’nin değer kaybetti süreçlerde ayakta kalan RNDR, her seferinde toparlanma eğilimiyle dikkatleri çekti. Yapay zeka trendi devam ettiği sürece altcoin yatırımcıları RNDR’ye ilgi gösterecek gibi duruyor.

render rndr altcoin kripto

3- Pepe (PEPE)

Memecoin piyasasını kasıp kavuran PEPE, özellikle de bu aralar ilgi çekiyor. Memecoin trendinin Solana ekosistemiyle daha da popüler hale gelmesi, PEPE’ye olan talebi artırdı. Geçtiğimiz günlerde ATH tazeleyen popüler kripto para, piyasanın geri çekildiği dönemlerde daha az değer kaybedip, sonrasında ise hızlı bir şekilde toparlıyor. Şu an için bitecek gibi durmayan memecoin çılgınlığı PEPE’yi daha da ön plana çıkartabilir.

pepe coin

4- Toncoin (TON)

Telegram’ın yerel token’ı TON, tap-to-earn furyasıyla her geçen gün üzerine koyuyor. Milyonlarca kullanıcıya ulaşan Telegram oyunları, doğal olarak TON fiyatını yukarı yönlü itiyor. Bunlara ek olarak faaliyetlerini genişleten TON ekosistemi, kripto pazarındaki yerini giderek artırıyor. Telegram’dan gelebilecek önemli gelişmeler veya tap-to-earn trendinin devam etmesi, kripto yatırımcılarını TON için iştahlandıracaktır.

toncoin ton12 mayıs kripto

5- Chiliz (CHZ)

EURO2024’ün başlamasıyla rüzgarı arkasına alan CHZ, şu sıralarda öne çıkan bir diğer kripto para birimi oldu. 2021 boğa sezonuna damga vuran CHZ, aynı yükselişleri sergileyemese de yeniden ilgi görmeye başladı. Son zamanlarda artan spor müsabakaları Chiliz’e can suydu oldu. Bir süredir sessiz kalan popüler altcoin, özellikle de EURO2024 etkisiyle sert fiyat hareketlerine imza atabilir.

chz chiliz kripto

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner