Yükleniyor...

Leah Wald Kimdir?

Leah Wald, kripto varlık yöneticisi Valkyrie'ın CEO'sudur.

leah wald

Leah Wald, kripto varlık yöneticisi Valkyrie’ın CEO’sudur. Başarılı bir yazar olarak kitapları da bulunan Wald, ekonomik girişimciliğin ve kripto para piyasasının öncü isimleri arasında yer alır.

Leah Wald Hayatı

Leah Wald, Valkyrie‘nin CEO’sudur. Ayrıca kısa bir süre boyunca Exponential’da Portföy Yönetiminden Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. Daha önce, bitcoin yatırım kolunu başlattığı bir varlık yönetimi firması olan Lucid Investments’ta Ortak olarak görev yaptı.

Leah, kariyerine Afrika Bölgesi’ndeki Dünya Bankası’nda çalışarak başladı. İşletme derecesini tamamladıktan sonra, Japonya, Asya ve küresel makro strateji konusunda dünyanın en iyi performans gösteren iki milyar dolarlık varlık yöneticisi için yatırım stratejileri geliştirmek üzere doğrudan CEO’ya rapor veren bir finansal analist olarak çalıştı. Hisse senedi alım satımlarının yanı sıra makroekonomik eğilimler ve temel analize dayanan M&A ve LBO fırsatlarında uzmanlaştı. Ayrıca, FinTech yatırımlarına odaklanan üç risk sermayesi şirketinde anlaşma satın alma danışmanı olarak çalıştı.

leah wald

Leah, Afganistan ve Irak’tan evlerine dönen 1,5 milyon gazinin karşılaştığı önemli istihdam sorunlarına yanıt olarak Veterati’yi kurdu. Ayrıca Moğolistan’da göçebe keçi çobanlarına yardım eden kalkınma fonunu inşa etmek için Naadam Cashmere’e kurucu ekonomi danışmanı olarak hizmet etti. “Kadın Girişimciliğinin Ön Hatlarından Hikayeler” köşesini yazdığı ve Hiper Dalga Teorisi: Mali Piyasaların Düzenbaz Dalgaları kitabının ortak yazarı olduğu Forbes’a katkıda bulunan bir yazardır.

Valkyrie Nedir?

Valkyrie Investments, bağlı kuruluşları varlık yönetimi, araştırma ve diğer hizmetler sunmayı amaçlayan, geleneksel finans ile gelişmekte olan kripto para birimi sektörünün kesiştiği noktada uzmanlaşmış bir alternatif varlık finansal hizmetler firmasıdır.

Valkyrie, dijital varlıklara ve diğer öncü yatırımlara maruz kalmanın yönetimi de dahil olmak üzere ısmarlama portföyler ve ürünler oluşturmayı ve yönetmeyi hedefliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner