Yükleniyor...

Matter Labs, 200 Milyon Dolar Topladı

Ethereum ölçeklendirme protokolü zkSync'in ana şirketi Matter Labs, katıldığı bir yatırım turunda 200 milyon dolar topladı.

Matter Labs 200 Milyon Dolar Topladi

Ethereum ölçeklendirme protokolü zkSync’in ana şirketi Matter Labs, katıldığı bir yatırım turunda 200 milyon dolar topladı.

Dünyanın en büyük ikinci kripto para borsası FTX’in çöküşüne rağmen, kripto şirketlerine yatırımlar devam ediyor. Güçlü projeleri desteklemek ve büyütmek amacıyla yapılan yatırım turlarında, milyon dolarlık fon destekleri sağlanıyor. Tüm bu süreçlerde, Matter Labs dikkat çekti. zkSync projesiyle gündemde yoğun ilgi gören şirket, yatırımcıların da ilgi odağı oldu. Şirket ayrıca, düzenlenen C serisi bir yatırım turunda 200 milyon dolarlık bir fon desteği aldı.

Matter Labs, 200 Milyon Doları Geliştirme Odaklı Kullanacak

Matter Labs 200 Milyon Dolari Gelistirme Odakli Kullanacak

Popüler proje zkSync’in arkasındaki ekip olan Matter Labs, C serisi yatırım turunda 200 milyon dolar topladı. Şirket, değerleme hakkında bir açıklamada bulunmadı.

Şirketin yaptığı açıklamaya göre, fonlar Matter Labs tarafından oluşturulan birinci taraf projeleri başlatmak için kullanılacak. Ayrıca, ekibi büyütmek ve harici ekipler tarafından oluşturulan diğer ekosistem projelerini finanse etmek için de harcanacak.

Son olarak, ekip toplanılan fonların da yardımıyla eğitim platformu Matter University‘yi başlatacak.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner