Yükleniyor...

Max Keiser: “Warren Buffett, Bitcoin, Altın ve Bankalar Hakkında Yanılıyor”

Televizyoncu Max Keiser, Bitcoin'in (BTC) yakın gelecekte küresel yatırım fonları tarafından 1 trilyon dolara yükselebileceğine inanıyor.

max keiser buffett yaniliyor

Televizyoncu Max Keiser, Bitcoin’in (BTC) yakın gelecekte küresel yatırım fonları tarafından 1 trilyon dolara yükselebileceğine inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin savunucusu ve TV sunucusu Max Keiser, Berkshire Hathaway CEO’sunun altın ve bankalar konusunda yanıldığını söyleyerek Warren Buffett’ın fonlarını büyük küresel bankalardaki hisselerden taşıması ve Barrick Gold madenci hisse senetlerine stake yapma kararını yorumladı. Keiser’a göre Buffet, Bitcoin’i küçümseyerek de yanılgıya düşüyor.

Buffett, Fonlarını Altına Taşıyor

Bloomberg, Warren Buffett’in yatırımlarını bankalardan kaydırmaya ve bunları Barrick Gold hisselerine taşımaya karar verdiğini bildirdi. Buffett yavaş yavaş altına geçmeye başladı. Bununla birlikte, Max Kaiser, Buffett’ın daha önce eleştirdiği altın, bankalar, havayolları ve Bitcoin gibi hemen hemen her konuda yanılıyor olduğuna inanıyor.

Bitcoin 1 Trilyonu Görebilir

Max Keiser, Buffett’in altına geçişinin ardından küresel yatırım sektörünün fonlarının yüzde 5’ini altına yatırım yapacağına inanıyor. Bu da Keiser’in fonların yaklaşık yüzde 1’inin Bitcoin’e tahsis edileceğine inanmasına yol açtı (250 milyon dolar değerinde BTC satın alan MicroStrategy’nin son hamlesinin ardından). Bu 1 trilyon dolara tekabül ediyor.

Keiser, şunları söyledi:

“100 trilyon dolarlık global fon yönetimi işi, altına %1’den daha az yatırım yapıyor. Buffett şimdi altına geçerken, küresel olarak %5 AU yatırımı beklenebilir. Bu 5 bin dolarlık altın anlamına gelir. %1’lik bir BTC küresel tahsisi bekleyin (1 trilyon ABD Doları).”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x