Yükleniyor...

Mazars, KuCoin Rezerv Kanıtını Denetleyecek

Kripto para borsası KuCoin, rezerv kanıtının (PoR) denetlenmesi amacıyla uluslararası denetim şirketi Mazars ile anlaşma yaptı.

Mazars KuCoin Rezerv Kanitini Denetleyecek

Kripto para borsası KuCoin, rezerv kanıtının (PoR) denetlenmesi amacıyla uluslararası denetim şirketi Mazars ile anlaşma yaptı.

İş birliğiyle Mazars, KuCoin’in müşterilerine ve potansiyel müşterilerine varlıklarının teminat altına alınıp alınmadığına ilişkin ek şeffaflık ve raporlama sunacak. Ayrıca KuCoin bu çalışma doğrultusunda, Rezerv Kanıtı detaylarını ve kullanıcı yükümlülüklerini sunmuş olacak. Yükümlülüklerde, kullanıcıların ana, spot, marjin, işlem botu ve Futures gibi hesaplarındaki sırasıyla BTC, ETH, USDT, ve USDC coinleri hesaba katılacak.

Kucoin, Rezerv Kanıtını Mazars’a Emanet Etti

KuCoin, rezerv kanıtını denetletmek amacıyla Mazars‘ın kapısını çaldı.

Uluslararası denetleme ve muhasebe şirketi olan Mazars, üçüncü bir denetleyici olarak rezerv kanıtlarını takip edecek. KuCoin tarafından yapılan açıklamaya göre, bu anlaşma kullanıcı fonlarının güvenilirliğini garanti altına alacak.

Mazars denetimi, KuCoin borsasının BTC ana işlemler, ticaret, marj robot ve sözleşme hesaplarına ilişkin ayrıntılı bir inceleme yapacak. Bu inceleme, borsa varlıklarının teminatlandırılma durumunu ortaya çıkaracak.

KuCoin CEO’su Johnny Lyu konu hakkında şunları söyledi:

“Halkın Borsası olarak, kullanıcıların fon güvenliğini en yüksek öncelik olarak görüyoruz. Bu hamle, kullanıcılarımızın fonlarında şeffaflık sağlama çabamız, şeffaflığa olan bağlılığımız ve sektör güvenini güçlendirmenin sağlanması adına attığımız adımdır. KuCoin, ilk günden beri kullanıcılara güvenli ve kullanımı kolay platformlar ve ürünler sağlamaya kendini adarken, kullanıcıyı koruma, şeffaflık ve risk kontrolünde de sürekli ilerleme kaydetmiştir. Sektörün çalkantılı döneminde kullanıcılara güvenilir bir platform sağlamak ve sektörün gelişimini desteklemek için lider denetim, vergi ve danışmanlık firması olan Mazars ile çalışmak büyük bir zevk”

Mazars Ortağı ve Dijital Varlık Lideri Wiehann Olivier ise “Son olaylardan sonra sektörde ek şeffaflığa ciddi bir ihtiyaç var. Mazars’ın KuCoin ve diğer uluslararası kripto para borsalarına sunduğu PoR (Rezerv Kanıtı) hizmetinin, şeffaflık sağlayarak güven oluşturmaya yardımcı olacağına eminiz” dedi.

KuCoin Hakkında

Eylül 2017’de kurulan KuCoin, operasyon merkezi Seyşeller’de bulunan Global bir kripto para borsasıdır. Kapsayıcılığa ve toplulukların rahat erişimine odaklanan, kullanıcı merkezli bir platform olarak KuCoin, 700’den fazla dijital varlık sunmaktadır. Şu anda 207 ülke ve bölgede 27 milyon kullanıcısına; spot alım satım, marjin alım satım, P2P fiat işlemleri, vadeli işlemler, staking ve borç alma/verme hizmetleri sağlar.

2022’de KuCoin, Seri B Öncesi Turu’nda 150 milyon doların üzerinde yatırım topladı, böylece A Turu ile birlikte toplam yatırımları 170 milyon dolara çıktı ve toplam şirket değeri, 10 milyar dolara ulaştı. KuCoin şu anda CoinMarketCap’e göre en iyi 5 kripto borsasından biridir. Forbes de KuCoin’i 2021 Yılının En İyi Kripto Borsalarından biri olarak seçti. 2022’de The Ascent, KuCoin’i meraklıları için En İyi Kripto Uygulaması seçti.

Daha fazlası için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz: https://www.kucoin.com/tr


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x