Yükleniyor...

Memecoin yatırımcıları tedirgin: En çok onlar düştü!

Bitcoin'in (BTC) düşüşe geçmesi eşliğinde büyük satışlara maruz kalan memecoin'ler yatırımcısında panik yarattı.

Pepe düşüş

Bitcoin’in (BTC) düşüşe geçmesi eşliğinde büyük satışlara maruz kalan memecoin‘ler yatırımcısında panik yarattı.

Son birkaç gündür düşüş eğiliminde olan Bitcoin, altcoin’leri sallamaya devam ediyor. Halving‘in tamamlanmasından sonra coşkusunu kaybeden kripto paraların lideri 65.00 dolardan tekrardan red yedi. Hızlı bir şekilde 62.000 dolar bandına geri çekilen BTC, en çok da memecoin’leri sarstı. Diğer altcoin’lere oranla çok daha fazla değer kaybeden şaka temalı coin’ler için tehlike devam edecek mi?

düşüş grafik memecoin'ler

Memecoin’ler için satış yönlü işlemler ağırlık basıyor!

Kripto endüstrisinin olmazsa olmazı memecoin’ler, kısa vadedeki düşüşüyle dikkatlerden kaçmadı. Piyasada büyük bir yere sahip olan memecoin’lerden bazı isimlerin yüklü satışlar görmesi, trend bazında kafaları karıştırdı. CoinMarketCap’ten alınan veriler doğrultusunda son 24 saattin en çok kaybeden kategoris oldu. Pepe (PEPE) yüzde 9,38 – Floki (FLOKI) yüzde 8,69 ve Bonk (BONK) yüzde 8,48’lik değer kaybıyla gündeme geldi.

memecoin'ler memecoinler dusus

Bu düşüşle birlikte hem yatırımcı hem de trend bazında olumsuz sinyaller veren memecoin’ler yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor. BTC’nin performansına göre şiddetli fiyat hareketleri sergileyen memecoin’ler, piyasanın düşüşe devam etmesi halinde yeni bir çöküşle karşı karşıya kalabilir. Kripto yatırımcıları özellikle de bu süreçte dikkatli olmalıdır. BTC’nin henüz net bir şekilde güven vermediğini düşünürsek eğer, memecoin’lerde sıkıntılı süreç devam edebilir. Bu dönemde spot taraftan ziyade vadeli piyasadaki veriler önemli bir rol oynacaktır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner