Yükleniyor...

Meta, Kendi ‘Metaverse’ Platformlarını Birleştireceğini Duyurdu

ABD merkezli sosyal medya devi Meta, kendi ‘metaverse’ platformları Horizon Venues ve Horizon Worlds'ü birleştireceğini duyurdu.

meta metaverse

ABD merkezli sosyal medya devi Meta, kendi ‘metaverse’ platformları Horizon Venues ve Horizon Worlds’ü birleştireceğini duyurdu. 6 Haziran tarihinde Meta’nın Horizon Venues uygulamasını kullanımdan kaldıracağı ve platformu, Horizon Worlds bünyesine entegre edeceği belirtildi.

Meta, Kendi ‘Metaverse’ Platformlarını Birleştirecek

HorizonWorlds HorizonVenues

Şirket, 2020 yılından bu yana Horizon Venues bünyesinde üç boyutlu sanal etkinlikler düzenliyordu. 6 Haziran tarihinden itibaren Meta’nın, bu sanal gerçeklik etkinliklerini Horizon Worlds bünyesinde sürdürmeye devam edeceği bildirildi.

6 Haziran’dan itibaren Horizon Venues, Horizon Worlds’e entegre edilecek. Böylece canlı sanal gerçeklik etkinliklerine ev sahipliği yapan platforma, artık yalnızca Horizon Worlds üzerinden erişilebilecek.

Horizon Venues’ta 18 yaş ve üzerindeki kullanıcılar; konserler, komedi gösterileri ve spor karşılaşmaları gibi sanal etkinliklere katılım sağlayabiliyor. Birleştirilmiş yeni platform ile Meta’nın neler sunacağı merak ediliyor.  

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner