Yükleniyor...

Miami Belediye Başkanı, Bitcoin (BTC) Ödeme Seçeneklerini Araştırıyor

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, Bitcoin’in (BTC) kullanım örneklerini genişletme önerisi hakkında olumlu geri bildirimler aldığını söyledi

miami

Miami Belediye Başkanı Francis Suarez, Bitcoin’in (BTC) kullanım örneklerini genişletme önerisi hakkında olumlu geri bildirimler aldığını söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Fox Business ile yapmış olduğu röportajda konuşan Suarez, konut sakinlerinin vergilerini Bitcoin ile ödemelerine ve belediye çalışanlarının maaşlarını Bitcoin cinsinden almalarına olanak tanıyan önerisine verilen yanıtın son derece olumlu olduğunu söylüyor. 

Suarez, şimdiye kadar diğer belediye başkanlarının da Miami’nin izlediği politikaya benzer bir politika yürütmek istediklerini ifade ediyor:

“Gelen tepkilerin ezici bir çoğunlukla olumlu olduğunu söyleyebilirim. Bununla ilgili atmış olduğum tweet oldukça fazla kişi tarafından görüntülendi. Bu aşamadan sonra ülkenin dört bir yanındaki belediye başkanlarından benzer şeyler yapmayı düşündüklerine dair telefon aldım.”

Suarez, Miami’de daha fazla kripto benimsenmesinin, kripto paraların artan popülaritesiyle ilgili olduğunu düşünüyor. Ayrıca Suarez, kripto paraları benimsemenin, kentin marka değeri açısından da önemli olabileceğini belirtiyor:

“Amerika’nın teknolojik açıdan en önde gelen şehri olmak istiyoruz. Teknoloji yalnızca bizim için değil, çocuklarımızın nesli için de çok önemli. Çocuklarımızın başarılı olabileceği, yüksek maaşlı işler üretebileceği türden bir ekonomi modeli oluşturduğumuza emin olmak istiyoruz.

Bitcoin ve kripto para birimlerinin ana akım olmasına yardımcı olabilmek için küçük adımlar atabiliriz. Bu şehir için muazzam bir şey… Umarım Miami, ülkedeki en kripto dostu kent olacak.

Konuştuğum bazı insanlara ve kripto para borsalarına göre, elinde kripto para barındıran on milyonlarca insan var. Miami şehri için yenilikçi olmanın, ileri görüşlü olmanın ve bunları çalışanlarına ve sakinlerine sunabilen ilk kent olmasının önemli olacağını düşündüm.”


Üyelik
Bildir
guest
0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinize duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x
()
x