Yükleniyor...

Michael Saylor’dan İlginç Kripto Para Paylaşımları

Michael Saylor tıpkı Elon Musk gibi, kripto para paylaşımları yapmayı seven isimler arasında yer alıyor.

michael saylor

Michael Saylor tıpkı Elon Musk gibi, kripto para paylaşımları yapmayı seven isimler arasında yer alıyor. MicroStrategy sahibi Saylor, sosyal medyada sıkı bir takipçi kitlesine sahip. Dijital varlıklarla ilgili yaptığı mizahi paylaşımlar da binlerce beğeni alıyor. Biz de Michael Saylor’ın kripto paralar ile ilgili 5 paylaşımını sizler için derledik.

1. Yenilikçi

“Çizginin dışına çık.”

(Görselde sol tarafta Bitcoin ve özgürlük yazıyor; sağ tarafta ise borç ve kölelik kavramları var.)

2. Cesaret

“Bitcoin cesur seçimdir.”

(Bold burada hem cesur anlamında kullanılmış hem de kalın yazılan karakter olarak ikili anlam verilmiş.)

3. Zaman

“Bitcoin zamanı.”

4. Dikkat Çekici

“Gürültüyü kesin, Bitcoin’i dinleyin.”

5. Kaşif

“Yolculuğun tadını çıkar.”

Michael Saylor Kimdir?

Michael Saylor, en fazla Bitcoin rezervine sahip olan şirketlerden MicroStrategy’nin yönetim kurulu başkanı ve Amerikalı bir girişimcidir. 58 yaşında olan Saylor, çocukluğundan bu yana teknoloji ve matematiğe ilgi duymuştur. Aynı zamanda çevrimiçi eğitim sağlayan Saylor Academy’nin tek yöneticisidir.

1965 yılında Nebraska, Amerika’da bir asker çocuğu olarak dünyaya geldi ve çocukluğunu dünya çapında çeşitli Amerikan Hava Kuvvetlerinin üslerinde yaşayarak geçirdi. Küçükken teknoloji ve matematiğe ciddi ilgisi olan Saylor, bu ikisinin “insanları daha iyi seçimler yapmaya” yönlendirdiğini söylüyor. Liseyi hem birinci hem de sınıf başkanı olarak bitirdikten sonra MIT’de havacılık ve uzay bilimlerini askerî tam burs alarak tamamladı. Bir de yanında bilim, teknoloji ve toplum dallarında eğitim alarak çift diploma ile mezun oldu. Bu süreçte bilgisayar simülasyon teknolojisinin kamu politikasına ve iş stratejisine nasıl uygulandığını gördü. Bu durum onu bir hayli heyecanlandırdı hatta bu konuda tez yazdı. Bu dönemde hobileriyle ilgilenmekten de geri kalmayan Saylor, üniversitede bir rock grubunda gitar çalmaya başladı ve planör uçurmayı öğrendi.

2020’de 180 derece fikir değişikliği ile dijital varlığın en hevesli savunucularından biri haline geldi ve MicroStrategy de Bitcoin rezervi en yüksek şirketlerden biri oldu.

MicroStrategy’nin temel ilkeleri, buraya gelene kadar yıllarca neredeyse aynı kaldı. Çünkü hisse senedi zenginliğinin ne kadar kısa sürebileceğini herkesten daha iyi bilmekte. Yirmi bir yıl önce Dot-com patlaması sırasında, MicroStrategy milyarlarca dolarını kaybetti, üstüne dolandırıcılık suçlamaları ve şirketin neredeyse batması gündemdeydi. Bu yüzden 2022 yılına kadar merkeziyetsiz dijital bir para gündeme gelince gelenekçi yapısından ödün vermedi hatta karşı çıktı. Mart 2020’de elinde daha fazla nakit para tutmaması gerektiğini fark ederek bu soruna en mantıklı çözümü bulmak için araştırma yapmaya başladı.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner