Microsoft, Activison Blizzard'ı Satın Aldı ve Metaverse İçin Öneminden Söz Etti • Coinkolik
Yükleniyor...

Microsoft, Activison Blizzard’ı Satın Aldı ve Metaverse İçin Öneminden Söz Etti

Microsoft, dünyanın en büyük oyun şirketleri arasında yer alan Activision Blizzard'ı satın aldığını duyurdu ve bunun metaverse faaliyetleri için önemini vurguladı.

act blizzard

Microsoft, dünyanın en büyük oyun şirketleri arasında yer alan Activision Blizzard’ı satın aldığını duyurdu ve bunun metaverse faaliyetleri için önemini vurguladı.

Microsoft yaptığı açıklamada Activision Blizzard’ın satın alınmasının bilgisayar, oyun konsolları ve bulut sistemindeki büyümesine yardımcı olacağını belirtirken, metaverse geliştirmesi için de son derece önemli olduğunu kaydetti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Microsoft’un bu satın alımıyla birlikte Warcraft, Call of Duty, Diablo v.b. gibi ünlü oyun markaları şirketin bünyesine katılmış oldu. Bu dev markaların metaverse ile potansiyel entegrasyonu büyük bir merakla bekleniyor.

Microsoft CEO’su Satya Nadella, konuya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

“Oyunlar, günümüzde tüm platformlarda eğlence sektöründe en dinamik ve heyecan verici kategoridir ve metaverse platformlarının geliştirilmesinde önemli bir rol oynayacaktır.

Oyuncuları ve geliştiricileri birinci sıraya koyarken, oyunları güvenli bir biçimde herkes için erişilebilir kılan yeni bir oyun çapını başlatmak için birinci sınıf içeriklere, topluluğa yatırım yapıyoruz”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x