Yükleniyor...

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’dan Türkiye ve Merkez Bankası Örneği

Bitcoin'in (BTC) ana akımda popülaritesi yükselirken, kurumsal benimsemenin benzeri görülmemiş bir hızda artmasıyla birlikte, kripto para birimlerinden şüphe edenler hükümet müdahelelerinden bahsetmeye başladı.

btc turk saylor

Bitcoin’in (BTC) ana akımda popülaritesi yükselirken, kurumsal benimsemenin benzeri görülmemiş bir hızda artmasıyla birlikte, kripto para birimlerinden şüphe edenler hükümet müdahelelerinden bahsetmeye başladı. Konuyla alakalı konuşan Michael Saylor, yasaklamaların Bitcoin’e zarar vermeyeceğini söyledi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Saylor ayrıca konuşmasında Türkiye ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’ndan da bahsetti. Saylor, Bitcoin’in bir değer deposu olarak kullanımı ile para birimi olarak rolü ve dolayısıyla hükümetler için tehdit olabileceğine dair tartışmalara, Türkiye’nin Bitcoin’i bir ödeme şekli olarak yasadışı ilan etme kararını örnek göstererek yanıtladı.

Saylor, Türkiye’de Bitcoin’in para birimi olarak kullanılmasının önlendiğini belirtirken, yatırım olarak kullanımını kısıtlamadığını kaydetti. Saylor, şunları söyledi:

“Türkiye örneğinde, insanların onu para birimi olarak kullanmasını istemiyorlar. Bu, IRS’nin 2014’te ABD’de, transfer için vergi getirdiklerini söylemelerinden farklı değil, ayrıca etkili bir şekilde, bunu para birimi olarak kullanamayacağınızı söylediler. Dolayısıyla, temelde, para birimimizi tehdit ettiği için bir şeyin para birimi olarak kullanılmasını istemediğimizi belirtmek, insanları bir varlıktan mahrum etmekle aynı şey değildir. Ve hatta Türkiye merkez bankası bile Türk vatandaşlarını varlığa sahip olmaktan mahrum bırakmadı veya sınırlamadı.”

Saylor’a Göre Hükümetleri Stablecoin’ler Endişlendirebilir

Saylor, hükümetlerin endişelenebileceği şeyin stablecoin’ler gibi büyük miktarda sermaye transferine izin veren blok zinciri uygulamaları olduğunu söyledi:

“Milyarlarca doları taşıma yeteneği olan stablecoin’ler konusunda endişelenecekler. Bu, bankaların faizini çekecek çünkü para birimi, bankacıların ve hükümetin menşei. Ve para birimlerini kontrol etme konusunda endişelenecekler.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x