Yükleniyor...

Mike Novogratz:Bitcoin ve Hisse Senetlerinin Arkasındaki Gizemini Biliyorum

Galaxy Digital CEO'su Mike Novogratz, 2020'de ABD'de hane halkı gelirinin daha yüksek olabileceğini ve bu da COVID-19 krizi sırasında birikmeye devam eden korkunç ekonomik verilerden, büyük bir kopukluğu temsil edeceğini öngörüyor.

mike novogratz bitcoin ve hisse senetlerinin arkasındaki gizemi biliyorum

Galaxy Digital CEO’su Mike Novogratz, 2020’de ABD’de hane halkı gelirinin daha yüksek olabileceğini ve bu da COVID-19 krizi sırasında birikmeye devam eden korkunç ekonomik verilerden, büyük bir kopukluğu temsil edeceğini öngörüyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Eski riskten korunma fonu yöneticisine göre, bu durum milyonlarca perakende yatırımcısının işini kaybederken, neden hisse senetleri ve Bitcoin’e akın ettiğini açıklayabilir.

ABD borsası, ABD işsizliği karşısında yüzde 20’ye yaklaşan V şeklinde bir toparlanma gösteriyor. Hisse senetlerinin ekonomiden bağımsız hareket ediyor gibi görünmesi birçok analisti şaşırtmaya devam ediyor.

Mart ayında Wall Street’te yaşanan büyük çöküşten sonra Federal Rezerv, piyasaları sakinleştirmek adına bir dizi önlem aldı. Bu belirleyici önlemler, koronavirüs kaynaklı satıştan kaçan yatırımcılara güven verdi. Mali teşvik cephesinde ise, kongre hali hazırda COVID-19 yardım harcamalarında 3,6 trilyon dolardan fazlasına onay verdi.

Altın ve Bitcoin (BTC) Bu Süreçte Kumardan Farksız

Novogratz, Fed ve diğer merkez bankalarının “para basma eylemini” yersiz bulan en büyük eleştirmenlerden birisi. Ünlü CEO, altın ve Bitcoin’i ise kriz sırasında kumar olarak görüyor.

Merkez bankasının borsayı desteklemek için gösterdiği muazzam çabaya rağmen Novogratz, ABD hükümeti ülke çapında COVID-19 test sayısını arttırana kadar yatırımcıların gergin hissetmeye devam edeceğine inanıyor.