Yükleniyor...

MoonPay Kullanıcıları, Artık Banka ve Kredi Kartları ile NFT Alabilecek

Kripto ödeme şirketi MoonPay'in kullanıcıları, artık banka ve kredi kartları ile NFT satın alabilecek.

moonpay kullanicilarin banka ve kredi kartlari ile nft almasina izin verecek

Kripto ödeme şirketi MoonPay’in kullanıcıları, artık banka ve kredi kartları ile NFT satın alabilecek. MoonPay’in bu hamlesi, Coinbase’in NFT pazar yeri için benzer bir adım atmasının ardından geldi. 

Kripto unicornu MoonPay, artık kullanıcılarına nakit ile NFT satın alma fırsatı sunuyor. Kullanıcılar şimdi, şirketin yeni checkout aracıyla banka ve kredi kartları veya Apple Pay, Samsung Pay, Google Pay, SEPA, Faster Payments ve vb. aracılığıyla NFT satın alabilecek. Bu hamle ise, ABD’nin en büyük kripto varlık alım satım platformu olan Coinbase’in benzer bir adım atmasının hemen ardından geldi. Daha önce aktardığımız üzere Coinbase, NFT pazar yerinde kullanıcıların banka ve kredi kartları ile NFT satın alabilmesi için ödeme devi Mastercard ile ortaklık kurmuştu. Coinbase, NFT satın almayı tişört satın almak kadar kolay hale getirmeyi amaçladıklarını belirtmişti. Bilindiği gibi, OpenSea gibi platformlarda kullanıcıların NFT satın alabilmesi için MetaMask gibi bir cüzdan yüklemesi ve kripto para satın alması gerekiyor. 

MoonPay CEO’su Ivan Soto-Wright yaptığı açıklamada, söz konucu aracın ödeme sürecini önemli ölçüde hızlandıracağını söylerken, NFT satışlarını ise üç katına çıkarabileceğini öne sürdü:

“Şu anda, NFT pazarı kripto para birimine sahip yüz milyonlarca insanla sınırlı. MoonPay’in NFT Checkout’u, sahip olmayı hem basit hem de hızlı hale getirerek kredi kartı sahibi milyarlarca kişiye kapıları açtı.”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner