Yükleniyor...

Mt. Gox Alacaklılarının, Fonlarını Geri Alabilmek için Borsalara Kaydolması Gerekecek

Mt Gox alacaklılarının, fonlarını geri alabilmek için kripto para borsalarına kaydolmaları gerekecek.

mt. gox

Mt Gox alacaklılarının, fonlarını geri alabilmek için kripto para borsalarına kaydolmaları gerekecek.

Alacaklılar, yıllarca süren bekleyişin ardından feshedilmiş kripto borsasından fonlarını alabilmek için tekrardan bir başka borsaya kayıt yaptırmak durumunda.

Mt. Gox Alacaklılarının Bekleyişi Sona Erebilir

Mütevelli Nobuaki Kobayashi, alacaklıların 10 Ocak 2023 tarihine kadar MTGOX Çevrimiçi Rehabilitasyon Talep Dosyalama Sistemine kaydolmalarını ve ödemelerini geri almak için kripto borsalarına hesap oluşturmaları gerektiğini ifade etti.

“Kayıt için son tarih 10 Ocak 2023’tür. Geri ödeme almak isteyen alacaklılar, bu tarihe kadar kayıt işlemini tamamlamalıdır”

Mt. Gox alacaklılarının geri ödeme alabilmesi için hangi borsalara kayıt olması gerektiği ise net değil. Bitstamp, yaptığı açıklamada, belirlenen borsalardan bir tanesi olduğunu duyurdu.

Fonların geri iadesi ise 10 Ocak 2023’te yapılmayacak. Kaynaklar, iadelerin 2023 yılı içerisinde yapılmasını bekliyor.

Alacaklıların büyük bir kısmı geçtiğimiz Kasım ayında bir rehabilitasyon planını onayladı. Kobayashi, 4 Ekim tarihli kamu notunda yapılan değişikliğin mahkeme tarafından onaylandığını açıkladı.

“Değişikliklerin amacı, alacaklılarının rehabilitasyon planı kapsamında, geri ödemelerini sorunsuz, adil ve güvenli bir biçimde almalarını sağlamak ve daha önce açıklığa kavuşturulmamış konulara açıklık getirmektir. Dolayısıyla yapılan değişikliklerin alacaklılar üzerinde olumsuz bir etkisi yoktur”

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner