Yükleniyor...

New York Times, Bitcoin’in (BTC) Proof of Stake’e Geçeceğini İddia Etti

Dünyaca ünlü gazete The New York Times, Bitcoin'in (BTC) önünde sonunda Proof of Stake'e (PoS) geçeceğini iddia etti.

bitcoin proof of work proof of stake

Dünyaca ünlü gazete The New York Times, Bitcoin’in (BTC) önünde sonunda Proof of Stake’e (PoS) geçeceğini iddia etti. NYT, Bitcoin hakkında bariz yanlış bilgiler yaydığı için eleştirildi.

Dünyanın en büyük gazetelerinden biri olan ve ağırlıklı olarak kripto para karşıtı duruşuyla tanınan New York Times, Bitcoin’in (BTC) sonunda Ethereum (ETH) örneğini takip ederek, Proof of Stake algoritmasını benimsemesinin ve enerji yoğunluğundan vazgeçmesinin beklendiğini iddia ediyor:

“Piyasa değerine göre dünyanın en büyük ikinci kripto para birimi olan Ethererum, PoS’a doğru ilerlediğini söyledi (bu değişimin bir yıl daha sürecek olması muhtemeldir) ve Bitcoin’in de bunu takip etmesi bekleniyor.”

Bu, elbette, Bitcoin’in Proof of Work (PoW) madenciliğinden uzaklaşması teknik olarak imkansız olduğu için gerçek olamaz. Bundan yaklaşık 120 yıl sonra tüm kripto paraların çıkarılmasından sonra bile, madenciler blok keşif sürecinde yer alacak ve işlemleri onayladıkları için ödüller alacaklar.

Makale, kripto para birimi topluluğu içinde sert bir şekilde eleştirildi ve İnsan Hakları Vakfı yöneticisi Alex Gladstein, tweet serisinde bunu “saçmalık” olarak nitelendirdi:

“Açıkçası, New York Times’ın bugün Bitcoin kapsamı hakkında çok şey söyleyen bu saçmalığı yayınlayabilmesi saçmadır. NYT, birçok kişi tarafından dünyanın en iyi gazetesi olarak kabul edilmektedir. Bir stajyerin, Bitcoin’in PoS’a geçmesinin hiç kimse tarafından beklenmediğini anlaması için birkaç dakikalık bir araştırma yapması yeterli olacaktır.”

NYT, 14 Nisan’da Nasdaq borsasında piyasaya sürüldükten sonra, “şaşırtıcı” bir CO2 ayak izine sahip bir teknolojiyi yükseltmek için Coinbase’i hedefliyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner