Yükleniyor...

OpenSea CEO’su Devin Finzer Kimdir?

Devin Finzer, OpenSea kurucu ortağı ve CEO'sudur.

devin finzer

Devin Finzer, OpenSea kurucu ortağı ve CEO’sudur. Finzer ve kurucu ortağı Alex Atallah, sahip oldukları OpenSea hisselerinin her birinin yaklaşık 2,2 milyar dolar değerinde olması dolayısıyla NFT token milyarderleri arasına girmişlerdir.

Devin Finzer Hayatı

Amerikalı bir girişimci ve teknoloji yöneticisi olan Devin Finzer, popüler NFT pazar yeri OpenSea’nin kurucu ortağı ve aynı zamanda CEO’sudur. Devin Finzer 1990’da doğdu; babası yazılım mühendisi olarak çalışmaktadır, annesi doktordur. Finzer, San Francisco Körfez Bölgesi’nde büyüdü ve California, Orinda’daki Miramonte Lisesi’nde öğrenim gördü.

Finzer, Brown Üniversitesi’ne kaydoldu ve burada 2013 yılında Bilgisayar Bilimi ve Matematik alanında lisans derecesi aldı. Finzer, Brown’daki üçüncü yılında, üniversite ders kaydı için sosyal odaklı bir arama motoru olan CourseKick’i oluşturmak için geleceğin Figma kurucusu Dylan Field ile birlikte çalıştı. Site açıldıktan sadece iki hafta sonra, lisans öğrencilerinin yüzde 20’si kaydolmuştu. Finzer, Brown’dayken Wikimedia Foundation, Google Cloud Platform ve Flipboard’da staj yaptı. Mezun olduktan sonra San Francisco’da Pinterest’te yazılım mühendisi olarak işe girdi.

devin finzer 1

Finzer, Credit Karma tarafından açıklanmayan bir miktar karşılığında satın alınan bir kişisel finans uygulaması olan Claimdog da dahil olmak üzere iki yeni teknoloji şirketinin kurucu ortağı oldu. Credit Karma’da Finzer, blokzincir teknolojisiyle ilgilenmeye başladı. Finzer, Alex Atallah ile birlikte, kablosuz bir yönlendiriciye erişim paylaşımı karşılığında token sunacak olan WifiCoin’i geliştirdi ve sundu. Çift, konsepti Y Combinator’a sundu ve kabul edildi. CryptoKitties’in piyasaya sürülmesinden ilham alan ikili, Aralık 2017’de OpenSea’yi kurarak misli olmayan token pazarına yöneldi.

Y Combinator tarafından yapılan 2018 ön tanıtım turunun ardından OpenSea, Kasım 2019’da risk sermayesi olarak 2,1 milyon dolar topladı. Mart 2021’de şirket, risk sermayesi olarak 23 milyon dolar topladı; dört ay sonra şirket, onu tek boynuzlu at yapan 100 milyon dolarlık başka bir yatırım turunu duyurdu. Ocak 2022’de OpenSea, yeni C serisi finansmanda 300 milyon dolar toplayarak şirketin değerini 13,3 milyar dolara çıkardı.

Temmuz 2021’de Finzer, NFT token sahnesindeki en etkili kişilerin yer aldığı Forbes “NFTy 50” listesinde 19. sırada yer aldı.

OpenSea Nedir?

OpenSea, blokzincir üzerinde yer alan bir pazar yeri olarak öne çıkıyor. Bu pazar yeri, kullanıcıların NFT (Non-Fungible Token) adı verilen dijital varlıkları alıp satmalarına olanak tanıyor. OpenSea, kripto para birimleri ve akıllı sözleşmeler gibi blokzinciri teknolojilerini kullanarak NFT ticaretini kolaylaştıran bir platformdur.

Platform, Ethereum blokzincirinde inşa edilmiştir ve kullanıcıların dijital varlıklarını doğrudan blokzincirinde saklamalarına olanak tanır. Bu, kullanıcıların varlıkları kendilerinin kontrol etmesini sağlar ve aynı zamanda dolandırıcılık veya hile gibi sorunların önlenmesine yardımcı olur.

Platform, dünya genelinde binlerce kullanıcıya sahiptir ve her gün yeni kullanıcılar eklenmektedir. Kullanıcılar, OpenSea’yı kullanarak çok sayıda NFT’yi satın almış ve satmışlardır. Ayrıca, OpenSea’da çok sayıda dijital sanat eseri, müzik parçası ve diğer dijital varlıklar satılmaktadır.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner