Yükleniyor...

OpenSea, Fiyat Politikasında Değişikliğe Gitti

Dünyanın en büyük NFT alım satım platformu olan OpenSea, fiyat politikasında değişiklik yaptı.

openseaa

Dünyanın en büyük NFT alım satım platformu olan OpenSea, fiyat politikasında değişiklik yaptı.

NFT sektörünün pek de iyi gitmediği bugünlerde OpenSea tarafından da bir hamle geldi. Şirket, fiyat politikasında ciddi değişiklikler gerçekleştirdi.

OpenSea, Fiyat Politikasını Değiştirdi

En büyük NFT alım satım platformu olan OpenSea, Blur ile yaşanan gerginliğin ortasında ücret politikasında değişikliğe gidiyor.

NFT pazarında işler kızışırken OpenSea fiyat politikasını gözden geçirdi ve değişikliğe gitti. OpenSea cephesinden gelen bu hamle, Blur’un içerik üreticilerini OpenSea’yi boykot etmeye çağırmasının ardından geldi. OpenSea, üreticilerden aldığı komisyonu yüzde 0’a indirdi.

NFT pazaryeri OpenSea, bugün yaptığı açıklamada, kullanıcıların diğer NFT platformlarına geçmeye başladığını bir Tweet’te duyurdu. OpenSea paylaştığı Tweet’te, NFT pazaryeri Blur’un içerik oluşturucular elde ettiği kazancı almama kararı ve “üreticileri Blur veya OpenSea arasında seçim yapmaya zorlama” gibi çeşitli olaylara atıfta bulundu.

Blur CEO’su geçtiğimiz günlerde yayımladığı bir blog yazısında, içerik üreticilerin OpenSea yerine Blur üzerinde koleksiyonlarını yayınlaması için çağrıda bulunmuştu. Blog yazısında kullanıcıların hem OpenSea’de hem de Blur üzerinde aynı anda telif ücreti kazanamayacakları bilgisi de yer alıyordu.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner