Yükleniyor...

Peter Brandt: Bitcoin (BTC) 2 Bin Dolara Düşebilir

Bitcoin (BTC) boğalarının en kötü kabusu, ticaret efsanesi Peter Brandt tarafından paylaşılan bu düşüş deseni ile gerçekleşebilir.

Efsane Analist Peter Brandt “Bitcoin BTC 2 Bin Dolara Düşebilir”

Bitcoin (BTC) boğalarının en kötü kabusu, ticaret efsanesi Peter Brandt tarafından paylaşılan bu düşüş deseni ile gerçekleşebilir. Usta analistin grafiğine göre, BTC yakında bir ayı bayrağını tamamlamak için 2.000 dolar seviyesine kadar düşebilir.

Yukarıda yer alan desen güçlü bir aşağı yönlü hareketin ardından oluştu. BTC, 12 Mart’ta yüzde 50’ye yakın değer kaybetti (tarihin üçüncü en büyük düşüşü). Brandt tarafından tespit edilen ayı bayrağı, düşüş trendinin devam ettiğine işaret ediyor ve bu da önceki satışları kaçırmış olan ayılar için ayrı bir fırsat oluşturuyor.

Daha önce Brandt, Bitcoin’in 0 dolara ulaşmasının 100.000 dolara ulaşmasından daha olası olduğunu belirtmişti. Bitcoin son zamanlarda 7.000 doları kırmak için uğraşıyordu, ancak güçlü bir red yedikten sonra 5.600 dolar seviyelerine kadar geriledi. Yazım zamanında ise BTC 5.817 dolardan işlem görüyor.

Likidite Krizi Nedeniyle Düşebilir

Adamant Capital’den Tuur Demeester, devam eden likidite krizi nedeniyle BTC’nin ‘son derece satılabilir’ olduğunu açıkladı. Ancak Demeester, insanların paralarının devalüe edildiğini anladıktan sonra Bitcoin’e geri döneceklerini söyledi.

https://twitter.com/TuurDemeester/status/1241896737721245697?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1241896737721245697&ref_url=https%3A%2F%2Fu.today%2Ftrading-legend-peter-brandt-spots-ugly-bitcoin-price-pattern-can-btc-collapse-to-2k

Demeester, ayrıca düşüşün teknik resminin temelleri aynı kalırsa Bitcoin’deki yükseliş tutumunu değiştirmeyeceğini de belirtti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner