Yükleniyor...

Philipp Plein, Kripto Ödemeleri İçin Artan Bir Talep Olduğunu Söylüyor

Alman moda tasarımcısı Philipp Plein, kripto para ödemeleri için artan bir talep gördüklerini ifade etti.

plein

Alman moda tasarımcısı Philipp Plein, kripto para ödemeleri için artan bir talep gördüklerini ifade etti.

Plein, moda markasının 2022 yılında kripto meraklısı müşterilerinden yaklaşık 16 milyon dolar kazanabileceğini düşünüyor. Geçtiğimiz yıl markanın gelirlerinin yaklaşık %3’lük kısmını dijital varlıklar meydana getiriyordu. 2022’de bu payın artması bekleniyor.

Lüks marka, geçtiğimiz Ağustos ayında Bitcoin (BTC), Dogecoin (DOGE), Ethereum (ETH) ve Tether (USDT) ile ödeme yapmalarına olanak tanımıştı. Philipp Plein, böyle bir hamle yapan ilk büyük moda markalarından birisi oldu.

Markanın kripto politikası, güçlü bir katılım sebebiyle ilk günden başarılı olurdu. Şirket, kriptoyu nakit paraya çevirmek yerine elde tutmaya karar verdi.

Philipp Plein, markasının kripto politikasıyla birlikte birçok yeni müşteri kazandığını ifade etti.

Plein, Londra’da açılan yeni mağazasına da kripto ile ödeme getirme kararı verdi. Plein, “İngiltere ok önemli çünkü hepimiz İngiltere’nin birkaç hafta önce Avrupa’da bir kripto merkezi olmak istediklerini açıkladığını biliyoruz” dedi.

“Şıklığın kralı” olarak anılan Plein, Naomi Campell ve Paris Hilton gibi isimlerle çalışmasıyla da tanınıyor.

Ünlü moda tasarımcısı, kişisel olarak 170 Bitcoin’e sahip olduğunu belirtti. Hatta annesinin de elinde kripto para bulundurduğunu söyledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x