Yükleniyor...

Popüler NFT Koleksiyonunun Taklitçisi Tutuklandı

Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT koleksiyonunu taklit ederek yaklaşık 3 milyon dolarlık bir vurgun yapan Aurelien Michel tutuklandı.

Populer NFT Koleksiyonunun Taklitcisi Tutuklandi

Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT koleksiyonunu taklit ederek yaklaşık 3 milyon dolarlık bir vurgun yapan Aurelien Michel tutuklandı.

Benzersiz olan ve blockchain tabanlı görsel zenginlik sunan NFT ürünleri, dolandırıcıların da radarında yer alıyor. Anlamsız koleksiyonların ve satışların sayısında artış gözlemlendi. Birçok dolandırıcı, kopyaladığı koleksiyonlar üzerinden yatırımcıları dolandırarak milyonlarca dolarlık vurgunlar yaptı. Bunlardan birisi olan Aurelien Michel, Bored Ape Yacht Club koleksiyonunu taklit ederek 2.9 milyon dolarlık bir vurgun yaptı. Michel, New York‘ta tutuklandı.

BAYC NFT Koleksiyonunun Taklitçisinden Vurgun!

Aurelien Michel, Bored Ape Yacht Club (BAYC) NFT koleksiyonunu taklit ederek 2.9 milyon dolarlık bir dolandırıcılığa imza attı. BAYC koleksiyonunu taklit ederek Mutant Ape Planet‘i yaratan Michel, New York‘ta tutuklandı.

Ulusal güvenlik ajanı Ivan J. Arvelo, “Mutant Ape Planet NFT ürünlerini satın alanlar, modaya uygun yeni bir koleksiyona yatırım yaptıklarını düşündüler, ancak aldatıldılar ve vaat edilen avantajlardan hiçbirini alamadılar.” dedi.

İç Gelir Servisi ajanı Thomas Fattorusso, “Michel, diğer şeylerin yanı sıra eşantiyonlar, staking özellikli token’lar ve ticari ürün koleksiyonları hakkında yanlış beyanlarda bulunarak yatırımcıları dolandırdı.” dedi.

Bu suçlamaların ortasında Michel, dolandırıcılık yaptığını itiraf etti. Michel, dolandırmayı düşünmediğini ancak topluluğun zehirli bir hale geldiğini söyledi.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner