Yükleniyor...

Reddit Bitcoin Subreddit’inin Abone Sayısı 1 Milyonu Aştı!

Kripto para topluluğunun uğrak yeri olan sosyal medya platformu Reddit'in Bitcoin subreddit'inin abone sayısı bir milyon aboneyi aştı.

Reddit Bitcoin Subreddit

Kripto para topluluğunun uğrak yeri olan sosyal medya platformu Reddit’in Bitcoin subreddit’inin abone sayısı bir milyon aboneyi aştı. Subreddit’inin moderatörlerinden “ibelite”nin paylaşımına göre önemli kilometre taşı geride bırakıldı.

/r/Bitcoin subreddit’i Eylül 2010’da açıldı. Aradan geçen 8 yılın ardından özellikle son dönemde Bitcoin’in fiyatındaki önemli düşüş ile subreddit kripto para topluluğunun oldukça uğrak yer haline geldi.

Subreddit’in açıklama kısmında “İnternet’in para birimi Bitcoin’e adanmış topluluk” şeklinde kısa bir açıklama yer alıyor. Açıklamanın devamı ise şu şekilde: “Bitcoin herhangi bir merkezi otorite olmaksızın ihraç ediliyor ve yönetiliyor: Bitcoin’den sorumlu bir banka veya hükümet yoktur. Kriptografi, dağıtık, eşler arası sistem veya iktisatı seviyorsanız Bitcoin ile ilgilenebilirsiniz.”

Bir dönem /r/Bitcoin subreddit’inin moderatörlerinin belirli konulardaki başlıklara sansür uyguladıkları iddia edilmişti. İddiaların ardından /r/btc olarak alternatif bir subreddit oluşturulmuştu. Alternatif subreddit’in abone sayısı ise 231 bin seviyesinde. Bitcoin’in her yönü ile popüler sosyal medya platformu Reddit’te büyük ilgi gördüğü açık bir şekilde görülüyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner