Yükleniyor...

Ripple Gözünü Avrupa’ya Çevirdi

Ripple yetkilisi, şirketin Avrupa'daki varlığını güçlendirmeyi planladığını söyledi.

Ripple Gozunu Avrupaya Cevirdi

Ripple yetkilisi, şirketin Avrupa’daki varlığını güçlendirmeyi planladığını söyledi.

Genel olarak SEC davasıyla gündeme gelen Ripple, mahkemenin karar süreci devam ederken çalışmalarını devam ettiriyor. Kripto para birimi XRP’nin ana şirketi Ripple Labs, küresel ölçekte genişlemeye devam ediyor. Özellikle son yaşanan iflas olaylarına rağmen, Ripple şirketi ortaklıklarını artırıyor.

Ripple, Avrupa’da Daha Fazla Genişlemek İstiyor

Genel Danışman Stuart Alderoty CNBC’ye verdiği demeçte, Ripple’ın hizmetlerini İrlanda’daki bir kuruluş aracılığıyla AB’deki varlığını genişletmek istediğini söyledi.

Alderoty, Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile yürüttüğü kapsamlı hukuki mücadelenin sonuçları nedeniyle Ripple’ın bugün etkin bir şekilde ABD dışında faaliyet gösterdiğini belirtti. Ayrıca, “Esasen, ABD içinde hala çok sayıda çalışanımız olmasına rağmen, müşterilerin ve gelirlerinin tamamı ABD dışına yönlendiriliyor” dedi.

Avrupa’daki varlığını da genişletmek isteyen Ripple‘ın şu anda İrlanda Cumhuriyeti’nde iki çalışanı bulunuyor. Alderoty, şirketin İrlanda merkez bankasından bir sanal varlık hizmet sağlayıcısı (VASP) lisansı aradığını, böylece hizmetlerini orada bulunan bir kuruluş aracılığıyla Avrupa Birliği genelinde hizmet sunabileceklerini de sözlerine ekledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x