Yükleniyor...
Sponsored

Rusya, Metaverse İle İlgili Bir Uyarı Yayımladı

Rusya'da kitle iletişim araçlarını izlemekten sorumlu federal kurum Roskomnadzor Bilimsel Teknik Merkezi, Metaverse ile ilgili bir uyarı yayımladı.

metaverse rusya

Rusya’da kitle iletişim araçlarını izlemekten sorumlu federal kurum Roskomnadzor Bilimsel Teknik Merkezi, Metaverse ile ilgili bir uyarı yayımladı. Raporda, Metaverse’ün yasa dışı faaliyetlere olanak sağlayabileceği açıklamaları yapıldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Roskomnadzor Bilimsel Teknik Merkezi, insanların ulusal sınırların ötesinde etkileşime girebildiği VR alanlarının potansiyel risklerini ve olasılıklarını değerlendiren bir rapor yayımladı.

Raporda, metaverse’ün, sınır düzenlemelerini ihlal edebilecek farklı milletlerden insanlar arasındaki ticaret de olmak üzere kripto para biriminde gerçekleştirilen yasa dışı işlemlerde kullanılma tehlikesini barındırdığı ifade edildi.

Yazarlar, sanal alanların uyuşturucu ticareti veya diğer yasaklı maddelerin ticareti için büyüyen bir alan olacağını iddia ediyor.

Sanal Gerçekliğin Potansiyel Riskleri Değerlendirildi

sanal gerceklik

Yayımlanan raporda ayrıca sanal etkileşimin insan davranışı üzerindeki sonuçlarıyla ilgili endişelere de değinildi. Raporda konuyla ilgili şu açıklamalar yer aldı;

“Metaverse’de yer alma nedeniyle algının dönüşümü, toplum üzerinde anlamlı bir kültürel etkiye sahip olacak ve sanal bir avatar kullanımı nedeniyle ahlaki ve etik normların önemini azaltmak da olmak üzere sosyal davranışı değiştirecek.”

Bunun özellikle yeni metaverse’deki en savunmasız grup olan çocukları etkileyebileceği konusunda uyardılar.

Rapor, sanal gerçekliğin potansiyel risklerini değerlendirmenin yanı sıra, video oyunlarına ve çevrimiçi eğlence biçimlerine artan talep gibi yeni pazar yerlerinin büyümesi de dahil olmak üzere olasılıklara genel bir bakış sunuyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x