Yükleniyor...
Sponsored

Samsung Yeni Metaverse Evreni, Kısa Sürede 4 Milyondan Fazla Ziyareti Çekti

Teknoloji devi Samsung, 6 Ocak tarihinde kendi metaverse hizmeti My House'u resmi olarak yayınlamıştı, platform kısa sürede 4 milyondan fazla ziyaretçi çekerek büyük bir başarı gösterdi.

samsung my house metaverse

Teknoloji devi Samsung, 6 Ocak tarihinde kendi metaverse hizmeti My House’u resmi olarak yayınlamıştı, platform kısa sürede 4 milyondan fazla ziyaretçi çekerek büyük bir başarı gösterdi.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Naver’ın 3D avatar platformu Zepeto iş birliğiyle gerçekleşen My House, Samsung’un bazı teknoloji ürünlerinde yenilik yapma ve daha genç kitleyi çekme planlarıyla teknoloji fuarı CES 2022’de lanse edildi.

Samsung kullanıcıları, metaverse evrenindeki sanal evlerini mobilya, ev aletleri ve diğer elektronik ürünlerle dekore edebilecek ve kişiselleştirebilecek.

Samsung’un Metaverse Hizmeti: My House

samsung metaverse

My House, Zepeto iş birliğiyle, müşteri tabanının genç meslektaşlarını ve özellikle Z kuşağı gençlerini hedefliyor.

Samsung, yeni platformunu, kullanıcıların sanal formatta temsil edilen çeşitli ürünleri kullanarak evlerini toplamasına, düzenlemesine ve dekore etmesine izin veren “mekan dekorasyon deneyimi” olarak tanımlıyor.

Zepeto mobil uygulaması Google Play Store üzerinden piyasaya sürülmesinden bu yana, uygulamayı kullanan kişi sayısı 4 milyonu aştı. Samsung Electronics’e göre bu rakam Zepeto’nun ortaklıkları arasında en yüksek olanı.

Elektronik devi, mevcut ürünlerinde yenilik yapmak ve cihaz çeşitleri arasında teknolojik bir sistem oluşturmak için metaverse endüstrisine yatırım yapmaya başladı.

Samsung Metaverse Konusunda İş Birliklerine Açık

samsung metaverse evreninde

Samsung, kripto para birimlerinin ve metaverse’ün hızlı ivmesini yakalamak için diğer endüstrilerle ortaklık kurma ve bu ortaklıkları büyütme planlarına açık.

Samsung’un Küresel Pazarlama Merkezi başkanı Young-hee Lee konuyla ilgili şöyle konuştu;

“My House’un temel dayanağımız olmasıyla, müşterilerin metaverse deneyimini optimize ederek Y kuşağı ve Z Kuşağı ile daha iyi bir şekilde etkileşim kurmak istiyoruz.”

Samsung Decentraland metaverse’ünde, New York’un Manhattan’daki Meatpacking Bölgesi’nde 837 Washington Caddesi’nde bulunan 837 mağazasının sanal versiyonunu çoktan açtı. Samsung 837X olarak adlandırılan sanal mağaza sadece sınırlı bir süre için mevcut olacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x