Sei (SEI) kritik veri öncesi yükselişe geçti! • Coinkolik
Yükleniyor...

Sei (SEI) kritik veri öncesi yükselişe geçti!

Sei (SEI), kritik ABD enflasyon verisi öncesinde yüzde 20'den fazla bir yükselişe imza attı.

Sei SEI

Sei (SEI), kritik ABD enflasyon verisi öncesinde yüzde 20’den fazla bir yükselişe imza attı.

Son günlerde kripto piyasasında, yeni çıkan projelerin ön plana çıktığı görüldü. Bu sene piyasaya sürülen Memecoin (MEME) ve Celestia (TIA), yaşadığı sansasyonel yükselişler ile gündeme oturdu. Özellikle TIA, oldukça kısa bir sürede iki katına yakın bir yükselişe tanıklık etti.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Düşüş beklentilerinin günden güne yoğunlaştığı kripto piyasasında, birkaç altcoin’in piyasadan ayrışan yükselişler yaşaması dikkat çekiyor. Güne damga vuran bir başka kripto para birimi ise SEI oldu. Yeni coin’lerden SEI, kritik ABD enflasyon verisi öncesinde yüzde 20’den fazla yükseliş yaşadı.

Sei (SEI) yükselişi kritik eşikte!

Son haftalarda sakin kalan, ancak kritik ABD enflasyon verisi öncesinde yükselişe geçen Sei (SEI) tedirgin etti. Enflasyon verisinin pozitif piyasayı tersine çevirme ihtimali, SEI yükselişini baltalayabilir.

Solana ve Ether gibi rakiplerinden daha hızlı olduğunu iddia eden Sei, blokzincir gelişimlerini sürdürüyor. Proje ekosistem gelişimine odaklanırken, SEI tarafındaki fiyat hareketliliği ise merak ediliyor. Uzun süredir beklenilen çıkışı gerçekleştiremeyen SEI, günün erken saatlerinde yaşadığı yükseliş ile önemli bir direnç noktasını kırmayı başardı.

Ağustos’ta alım satıma açılan SEI, Ekim ayında dip fiyat bölgesini oluşturdu. Spot ETF haber akışıyla yükselişe geçen BTC’ye eşlik eden, ancak piyasadan ayrışamayan SEI, nihayet önemli bir kırılım gerçekleştirdi. SEI, 0,13 dolar direncini kırmayı başardı ve yüzde 20’den fazla yükselişe imza attı.

SEI Sei

SEI her ne kadar direnç kırılımı gerçekleştirerek önemli bir yükselişe imza atmış olsa da önünde daha büyük bir engel bulunuyor. 14 Kasım saat 16:30’da ABD enflasyon verisi açıklanacak. Tüketici enflasyonunun yüksek gelebileceği ve piyasanın bundan negatif etkileneceği konuşuluyor. Bu durum, SEI yükselişini baltalayabilir. Ancak SEI, oluşturduğu pozitif yapı neticesinde TIA benzeri bir yükseliş yapma potansiyeli taşıyor.

SEI grafiğine bakıldığında, 0,1704 dolar direncinin kritik bir öneme sahip olduğu görülüyor. Bu direnç noktasının aşılması halinde SEI, kısa sürede 0,1842 dolara temas edebilir. 0,1842 dolar bölgesi satıcıların yoğunlaşacağı bir bölge olabilir. Bu bölgenin de geçilmesi halinde, SEI fiyatı 0,2151 doları test edebilir. Güncel fiyata göre yüzde 35’lik bir yükseliş potansiyeli anlamına gelen bu durum, SEI için boğa koşusunun fitilini ateşleyebilir. Boğa koşusunun şiddetlenmesi halinde SEI, 0,25 dolarda yer alan majör direnç noktasını kırmak isteyecektir. Bu direncin kırılımı ise fiyatı 0,28 dolara temas ettirebilir.

Diğer taraftan SEI, ABD enflasyon verilerinin negatif gelmesi ve piyasanın pozitifliğini kaybetmesiyle düşüş yaşayabilir. Bu düşüş, SEI fiyatını 0,1491 dolar desteğine itebilir. Bu destek noktasından alımlar gelmezse SEI, kısa sürede 0,13 dolara kadar geri çekilebilir. 0,13 dolar, SEI için yükselişin başladığı nokta olarak biliniyor. Bu noktanın da kaybedilmesi halinde, SEI için 0,1181 dolar ön plana çıkacaktır. Diğer destek seviyeleri ise 0,1089 dolar ila 0,0950 dolar olabilir.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x