Yükleniyor...

Singapur Mahkemesinden Vauld’a Beklediği Süre Çıkmadı

Kripto piyasasında yaşanan son düşüş, beraberinde birçok şirketin iflas bayrağı çekmesine neden oldu.

Singapurdan Vaulda Beklediği Mühlet Çikmadi

Kripto piyasasında yaşanan son düşüş, beraberinde birçok şirketin iflas bayrağı çekmesine neden oldu. Bu şirketlerden birisi de para çekim işlemlerini durduran Vauld oldu. Yakın zamanda şirketin verilerini incelemek için süre veren Singapur Yüksek Mahkemesi, Vauld’a seçeneklerini araştırmaya devam etmesi için sadece üç ay süre verdi.

Singapur Yüksek Mahkemesi, Vauld’a 3 Ay Sür Verdi

The Block tarafından paylaşılan bilgilere göre konuya aşıka kaynaklara göre, Singapur Yüksek Mahkemesi’nin bugün yapılan duruşmada Vauld’a 7 Kasım’a kadar moratoryum uzatması verdi. Mahkeme ayrıca Vauld’dan bir alacaklılar komitesi oluşturmasını da istedi.

Vauld, 8 Temmuz’da yapılan bir moratoryum başvurusu kapsamında altı aylık bir uzatma istiyordu. Bu verilen üç aylık uzatma, Vauld’un hoşnutsuz alacaklılarının, yeniden yapılandırma seçeneklerini araştırırken şirkete karşı herhangi bir yasal işlem başlatamayacağı veya devam ettiremeyeceği anlamına geliyor. 

Diğer taraftan Londra merkezli Nexo’nun, şu anda yalnızca Vauld üzerinde durum tespiti yaptığını belirtelim. 5 Temmuz’da başlayan süreç, şirketi kurtarıp kurtarmama konusunda bir karara varmak için 5 Eylül’e kadar zaman tanıyor.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
ck x banner
ck youtube banner