Yükleniyor...

Solana’da WIF sonrası yeni furya: WEN çılgınlığı

Memecoin'lerin öncü blokzinciri haline gelen Solana'da BONK ve WIF'ten sonra yeni bir çılgınlık başladı.

Solana memecoin WEN

Memecoin’lerin öncü blokzinciri haline gelen Solana’da BONK ve WIF’ten sonra yeni bir çılgınlık başladı.

2023’ün başından bu yana yarattığı etki ile memecoin’lerin öncü blokzinciri haline gelen Solana’da yeni bir çılgınlık başladı. BONK ve WIF memecoin’lerinden sonra, Solana ekosisteminin gözde ismi WEN oldu.

Solana ekosisteminin yatırımcılarının da yoğun ilgi gösterdiği WEN, 26 Ocak tarihinde piyasaya çıktı. Büyük bir coşkuyla lansman gerçekleştiren WEN, kısa sürede 100 milyon dolar piyasa değerini aştı. Memecoin yatırımcıları, BONK ve WIF’ten sonra WEN’e yönelmeye başladı.

Ayrıca Lookonchain, bir kripto cüzdanının 125 bin dolarlık WEN yatırımıyla büyük bir kazanç elde ettiğine değindi.

solana ekosistemi

WEN, Solana ekosistemini hareketlendirdi

Solana ekosistemi, son zamanlarda memecoin furyasına öncülük ediyor. Birçok memecoin, Solana ağında piyasaya sürüldükten kısa süre sonra popülerlik kazandı. Özellikle BONK ve WIF, Solana ekosisteminin hareketlenmesine yol açtı. Gözler geçtiğimiz gün bir kez daha Solana ağına çevrildi.

WEN isimli bir memecoin, 26 Ocak tarihinde Solana ağında piyasaya sürüldü. WEN, lansmandan kısa süre sonra yüzde 4.000’in üzerinde yükseliş gerçekleştirdi. Büyük bir ilgi yaratan WEN, saatler içerisinde 100 milyon dolar piyasa değerini aştı.

wen grafik

WEN’in ön plana çıkmasında DeFi projesi Jüpiter önemli bir etmen oldu. Jüpiter üzerinde işlem yapan Solana kullanıcılarına, WEN airdrop’u yapıldı.

Temmuz 2023 ile 2024 Ocak tarihleri arasında Jüpiter platformunda en düşük 5 dolarlık işlem yapan kullanıcılar, WEN isimli memecoin’den airdrop almaya hak kazandı. Altı aylık katılım dönemi 19 Ocak tarihinde alınan snapshot (katılımcı görüntüsü) ile sona erdi. Yapılan açıklamalara göre, 29 Ocak’a kadar talep edilmeyen airdrop’lar yakılacak.

Jüpiter’in arkasındaki isimlerden birisi olan Weremeov’dan ilham alan WEN, kısa sürede yatırımcıların gözdesi oldu. WEN, Jüpiter’in LFG adlı launchpad’iyle başlatıldı.

Toplam 1 trilyon arza sahip olan WEN’in yüzde 70’i airdrop olarak dağıtıldı. WEN, son 24 saatte 150 milyon dolarlık işlem hacmi elde etti. Birçok kripto yatırımcısı, cüzdanında WEN tutanlara Jüpiter’in yerel token’ını airdrop yapacağını düşünmeye başladı. Jüpiter’in yerel token’ı JUP’ın, ay sonunda piyasaya çıkması bekleniliyor.

Zincir üstü veri sağlayıcısı Lookonchain, WEN çılgınlığına farklı bir açıdan baktı. Lookonchain’in X platformundan yaptığı paylaşıma göre, bir yatırımcı WEN’den yüklü miktarda kazanç elde etti. Yatırımcı, 125 bin dolar karşılığında 20 milyar WEN satın aldı. Memecoin’in yükselişini fırsata çeviren yatırımcı, 12,5 milyar WEN’i 807 bin dolar karşılığında sattı. Bu işlemlerden yatırımcının cebine 682 bin dolar kazanç girdi. Yatırımcı, cüzdanında 7,6 milyar dolarlık WEN bıraktı. Bu WEN’lerin realize edilmemiş kârı ise 950 bin dolar seviyesinde.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.


ck x banner
ck youtube banner