Yükleniyor...

Son Olaylar Bitcoin’de Güven Sarsıntısı Yaratmış Olabilir

Mevcut ekonomik yavaşlama, Kovid-19 salgını ile ilgili artan belirsizlikle birleştiğinde, güvenli liman varlıklarının bütünlüğüne meydan okudu.

85976 1207532469

Mevcut ekonomik yavaşlama, Kovid-19 salgını ile ilgili artan belirsizlikle birleştiğinde, güvenli liman varlıklarının bütünlüğüne meydan okudu. Bitcoin’in fiyat düşüşünün yatırımcı hissi üzerinde kalıcı bir etkisi oldu ve diğer kripto para birimlerinin fiyatını da etkiledi. Önümüzdeki aylar, özellikle halving sonrasında yaşanacaklar, lider kripto para biriminin yatırımcıların zihnindeki durumunu anlatması için iyi birer done olacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Galaxy Digital’in CEO’su Michael Novogratz, ekonomideki son gelişmelerden ve bunun Bitcoin ve altın gibi diğer değer varlıkları üzerindeki etkisi hakkında konuştu. Dedi ki: “Bitcoin’deki yeni benimsenme anlatısı, merkezi olmayan bir internet kurmanın geleceğinin bir parçası olarak görülüyor. Bilirsin, 12, 18 ay geri koyuyor. Bunu söylemek mümkün çünkü bunun üstesinden gelmek zorunda kalacağız ve o zaman güveni yeniden inşa etmemiz gerekecek.”

Güven Hikayesi

Ona göre, mevcut fiyat düşüşü ve piyasanın belirsiz hisleri yatırımcılar için varlığa olan güveni azaltıyor. Novogratz, Bitcoin de dahil olmak üzere kripto para birimlerinin güven oluşturma hikayesi olduğunu vurguladı. Novogratz şunları söyledi:

Bitcoin ve tüm kripto paralar bir güven hikayesi, değil mi? Burası bir güven kapısı. Değerli şeyler sadece biz onlara değerli dediğimiz için öyleler. Altın şu anda bir güven oyunu. Ve şimdiye kadar gördüğüm en sert küresel güven durumunun ortasındayız. ”

İlginç bir şekilde, son zamanlarda, Bitcoin ve altın arasındaki 1 aylık korelasyon, yüzde 38’den yüzde 55’in üzerine yükselen bir artış trendi gördü. Yatırımcı güvenini artırmak için çok şey yapılması gerekiyor. Eğriden gelen piyasa verilerine göre, Bitcoin’in gerçekleşen oynaklığı geçen hafta yüzde 63’ten yüzde 188’e yükseldi. Bu, fiyatın her iki yönde de sallanabileceğini göstermesine rağmen, daha sık olmamakla birlikte, her zaman uzun vadeli bir varlık için iyi bir gösterge olarak kabul edilemez.

Novogratz ayrıca, ekonominin çok yakında tanık olacağı enflasyon dönemini de yorumladı ve yatırımcıların normalde kripto paraları ve altınları nasıl enflasyon riskinden korunma varlıkları olarak gördüklerinden bahsetti. Novogratz ayrıca diğer risk varlıklarına kıyasla Bitcoin’in farklı davranmadığına dikkat çekti. Bu kırmızı alarmlara ve son zamanlarda zayıf performansına rağmen, Novogratz Bitcoin’e inanmaya devam ettiğini ve yakında geri döneceğinden emin olduğunu söyledi.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x