Yükleniyor...

Şubat 2023’te Yatırım Yapılabilecek Potansiyelli Sekiz Mem Coin (Sponsorlu)

Mem coin projelerinin büyük çoğunluğu, Web3'teki daha ciddi platformlardan çok daha az kullanım alanı sunsa da 2021 boğa döneminde en azından birkaç tane büyük başarı elde eden örnekler vardı.

metacade sponsorlu 3

Mem coin projelerinin büyük çoğunluğu, Web3’teki daha ciddi platformlardan çok daha az kullanım alanı sunsa da 2021 boğa döneminde en azından birkaç tane büyük başarı elde eden örnekler vardı.

Bu durum, akıllı yatırımcıların iyi dengelenmiş portföylerinin bir parçası olarak şaka coinleri en azından radarlarında tutmaları gerektiğinin güçlü bir göstergesidir.

Mem Coin’ler Öne Çıkıyor

Mem coin projeleri, genellikle geleneksel para birimlerine ciddi bir alternatif olarak tasarlanmaktan ziyade, eğlence amaçlı kullanımlara odaklanıyor. Bununla birlikte, bazıları token’larına bir miktar kullanım alanı sağlamaya çalışmaktadır. Mem coin projelerinin gizli silahı ise, birçoğu kripto para piyasası hakkında bilgi sahibi olmayan geniş bir kitleye ulaşabilmiş olmalarıdır. Potansiyel yatırımcılardan oluşan bu geniş kitle doğal olarak büyük bir avantajdır.

Bunu göz önünde bulundurarak, süregelen mem coin piyasasına iyi bir giriş yapmak isteyenler için yatırım yapılabilecek potansiyelli coin’leri burada bulabilirsiniz:

  • Metacade (MCADE)
  • Dogecoin (DOGE)
  • Shiba Inu (SHIB)
  • Dogelon Mars (ELON)
  • Baby Doge Coin (BABYDOGE)
  • Hoge Finance (HOGE)
  • MonaCoin (MONA)
  • SamoyedCoin (SAMO)

Metacade (MCADE) – Şaka coin hayranları için gizli bir yatırım

Metacade kendi başına bir mem coin projesi olmasa da, projenin GameFi alanında topladığı büyük potansiyel nedeniyle listeye dâhil edildi. Projenin evrensel yaklaşımı, pek çok kişinin, olası mem coinleri de dâhil olmak üzere, gelişimi boyunca birçok entegre projenin başlatılmasını tetiklemesini beklediği bir proje olmasını sağlıyor. Sonuç olarak kendi içinde de büyük bir faydaya sahip olan proje, mem coin yatırımlarını artırmak isteyenler için en uygun seçeneği sunuyor.

Metacade platformu, presale aşamalarının inanılmaz sonuçları nedeniyle son zamanlarda oldukça dikkat çeken yeni ve etkileyici bir girişim. Proje ilk 7 haftasında 2,7 milyon dolar gibi şaşırtıcı bir rakam topladı ve o dönemden beri daha da fazlasını toplayarak toplamda 6,6 milyon dolar yatırıma ulaştı.

Metacade’in hayranlık uyandıran presale başarısının büyük bir kısmı, kısa süre önce yayınlanan ve yatırımcılara projenin stratejik hedeflerine ilişkin kapsamlı bir bakış açısı sunan whitepaper‘da özetlenen stratejik planlamaya bağlanıyor. 

Platformun gösterişli merkezi, oyun sektöründe bir devrim olarak görülen dünyanın en büyük “kazanmak için oyna” (P2E:Play-to-earn) oyun salonudur. Platform, her deneyim seviyesinden oyuncunun sevdiği oyunları oynamasına olanak tanımakla kalmıyor, aynı zamanda bu süreçte gelir elde etmesini de sağlıyor. Ayrıca iki temel tasarım tercihiyle toplam adreslenebilir pazarın (TAM:Total Addressable Market) büyük bir bölümünü de kapsıyor.

Bunlardan ilki, oyun salonunun bir ödül sistemi uygulayarak kullanıcıların farklı türlerde çeşitli oyun tarzları üzerinden kazanç elde etmelerini sağlamasıdır. İster tek başına ister arkadaşlarıyla olsun, daha rahat bir ortamı tercih eden kullanıcılara gereken her şey sunuluyor. Ayrıca, rekabet ortamı sunan oyun liderlik tablolarında en üst sıralarda yer almak için mücadele eden veya Metacade topluluğunun en iyilerine karşı becerilerini test etmek için acımasız turnuvalara katılan sıkı oyuncular için de seçenekler mevcut.

İkincisi, oyun salonunun mevcut olan en geniş oyun yelpazesine sahip olacak olması ve böylece çoğu GameFi projesinin karşılaştığı önemli bir zorluğu hemen ortadan kaldıracak olmasıdır. GameFi platformlarının çoğu tek bir oyuna odaklanırken, Metacade geniş bir kütüphaneye sahip olacak, böylece rekabet ortamı gelişebilecek. Tüm bunlar, kullanıcıların platforma bağlı kalmasına katkıda bulunacaktır.

Oyun teşviklerini daha da ileri götüren Metacade ödül sistemi, kullanıcılarının platformun ekosisteminin kalitesine yaptıkları diğer katkılardan dolayı kazanç elde etmelerine olanak tanıyacak. Bu katkılar toplulukla etkileşim kurmak, yorum yazmak ya da alfa paylaşmak şeklinde gerçekleşebilir. Bu durum, olumlu etkileşimler yaratır, kullanıcı deneyimini iyileştirir ve nihayetinde kullanıcıları platformda tutarak daha güçlü bir büyüme sağlamak için gereken ivmeyi kazandırır.

Presale‘da satın alınabilecek MCADE tokenı, ekosistemin temel para birimi olarak kullanılmaktadır. Bu da, daha fazla kullanıcı projeye dâhil oldukça fiyat artışlarının talep ile birlikte yükseleceği anlamına gelmektedir. Ayrıca, yatırımcıların platformu ellerinde tutarken ve desteklerken pasif bir getiri elde etmeleri için stake etme seçenekleri de mevcuttur.

Önde gelen kripto analistleri, topluluk oyun salonunun gelişiminde rol oynamasını sağlamak üzere tasarlanan Metagrant programını da olumlu değerlendiriyor. Oyun geliştiricileri tekliflerini Metacade topluluğuna sunabilir ve topluluk en fazla potansiyele sahip olduğunu düşündükleri oyunları desteklemek için oy kullanır. MCADE sahipleri, kazanan projelere fon dağıtımının doğrudan arkasında olur ve token sahibi olmanın sağladığı gücü ortaya koyar.

>>> Metacade presale’ına buradan katılabilirsiniz <<<

Dogecoin (DOGE) – Gücünü koruyan bir şaka coin

Dogecoin 2014 yılında, o zamanki Bitcoin topluluğunu saran ciddiyet olgusu ile dalga geçmek isteyen Billy Markus ve Jackson Palmer tarafından yaratıldı. Proje, popüler Doge meminden ilham aldı ve hiç kimse bu başarıyı tahmin bile edemezdi.

Dogecoin topluluğu yıllar içinde gelişti, pozitifliği ve topluluk ruhunu kanalize ederek projenin bazen sadece para için varmış gibi algılanan birçok mem coinin ötesine geçmesini sağladı.

Dogecoin diğer tokenlere kıyasla sınırlı bir faydaya sahip olabilir, ancak projenin kendisi Dogecoin’in kripto paranın orijinal vizyonuna hizmet etmesini ve erişilebilir bir ödeme seçeneği olmasını istiyor. Bunun, bir projenin sağlayabileceği en yüksek fayda biçimi olduğunu savunuyorlar.

Dogecoin topluluğu, pozitifliği teşvik etmek için kendi yolundan çıktı ve Dogecoin’in fiyatının yıllar içinde ve özellikle 2021 boğa piyasasında çarpıcı bir şekilde artmasıyla, önemli hayırsever çalışmalarının hak ettiği ödülleri topladı.

DOGE’nin fiyatı, tıpkı kripto dünyasındaki çoğu coin gibi, son 12 ayda önemli bir düşüş trendi yaşamış olsa da, proje popülerliğini koruyor ve topluluk Dogecoin’in başarılı olduğunu görme arzusunda kararlı.

Dogecoin’in bir ödeme kriptosu olarak ciddi bir rol oynamak istiyorsa üstesinden gelmesi gereken bazı teknik sorunlar olabilir, ancak arkasında aykırı ama popüler milyarder Elon Musk’ın desteğiyle, DOGE’nin fiyatının fırladığını görmek için DOGE’nin Twitter’a bahşiş verme özelliği amacıyla entegre edilmesi bile yeterli olacaktır.

Shiba Inu (SHIB)

Shiba Inu, topluluğunun ‘DOGE-katili’ olarak gördüğü bir projedir ve proje çok benzer bir markalaşmaya sahiptir. Bununla birlikte, Shiba Inu projesi Ethereum blok zincirinde yer almaktadır ve bu nedenle daha geniş bir potansiyel kullanım alanı sağlamak için kendisine sunulan işlevsellikten yararlanabilmektedir.

Shiba Inu, yarı anonim kurucusu tarafından spontane bir topluluk oluşturma deneyi olarak tanımlanırken, proje çok başarılı olduğunu kanıtladı ve hatta 2021’de 40 milyar doların üzerinde bir piyasa değeriyle zirveye ulaştı.

Proje hiçbir yardımcı program olmadan başladı, ancak o zamandan beri tokenları tutmayı teşvik edecek daha fazla kullanım alanı sağlamaya çalışmak için Shiba Swap’ı başlattı. Proje ayrıca, sabit sayıda ‘Shiboshis’in piyasaya sürülmesinin yanı sıra yaratıcı ve pratik zekâyı teşvik etmek için tasarlanmış bir inkübatör ile NFT dünyasına da yayıldı.

Shiba Inu hala daha ciddi projelerin sağladığı faydaya sahip olmayabilir, ancak oldukça güçlü bir topluluğa sahip ve bu da onu yalnızca isim bilinirliği nedeniyle yatırım yapılabilecek en iyi coinlerden biri haline getiriyor.

Dogelon Mars (ELON)

Dogelon Mars, 2021 boğa döneminde ortaya çıkan bir başka mem coin projesidir ve bu proje popüler milyarder Elon Musk’tan ve onun kripto alanına katılımından faydalanmayı amaçlamaktadır. 

Proje herhangi bir faydadan yoksun olsa da, ilk arzının yarısını Vitalik Buterin’e göndermesi ve onun da bunun büyük bir kısmını Methuselah Vakfı’na bağışlamasıyla manşetlere çıktı. Vakıf, token’ın geleceğinde oynayabileceği rolü benimseyerek projeye etkin bir şekilde ortak oldu.

Dogelon Mars topluluğu üyeleri de yardım projeleri aracılığıyla kendilerini tanıtmaya çalıştı ve bağışları sayesinde ISS Ulusal Laboratuvarı tarafından Twitter’da bir mention aldı.

Baby Doge Coin (BABYDOGE)

Dogecoin projesine benzer bir isimden faydalanmak isteyen Baby Doge Coin’in ana özelliği, tokenomiklerinin bir parçası olarak bir ticaret vergisine sahip olmasıdır. Proje, her işlemden %10’luk bir ücret alıyor ve elde edilen gelirin yarısını token likiditesine, diğer yarısını da kalan sahiplere aktarıyor. Bu durum genellikle ‘yansıtma’ olarak bilinmektedir.

Projenin herhangi bir hizmet alanı bulunmuyor ve bu nedenle rekabet edebilmek için güçlü bir sosyal medya pazarlama kampanyasına ve tutkulu sahiplere ihtiyaç duyuyor.

Bu durum BABYDOGE’u yatırım yapılacak en iyi coinler listesinin dışında bir seçenek haline getirmektedir, ancak düşük piyasa değeri, pazarlama yoluyla daha fazla ilginin iyi getiriler sağlayabileceği anlamına gelmektedir. 

Hoge Finance (HOGE)

Hoge Finance, 2021 boğa piyasası sırasında DeFi’ye olan ilginin patlamasıyla doğdu. Proje, Ethereum zinciri üzerine inşa edildi ve token’a sahip olmayı makul kılmak için ekosistemini oluşturmaya çalışırken muhtemelen en önemli ölçüde genişleyen mem coin oldu.

Hoge kendini iyi pazarlayabileceğini kanıtladı ve kendini tanıtmaya çalışırken NFT’lere ve ticari ürünlere doğru genişledi. Ayrıca bir dizi yardım kampanyası da yürüttü ve proje, ayı döneminde piyasa değerini korumaya devam edebilirse, önümüzdeki yıllarda hacimlerde iyi bir artış ve ana akım ilginin geri dönüşü görülebilir.

MonaCoin (MONA)

Çoğu mem coin’in aksine, MonaCoin ilk olarak 2013 yılında piyasaya sürüldü ve uzun süredir de piyasada. Japonya’da geliştirilen MonaCoin, burada geliştirilen ilk alternatif kripto para olduğunu iddia etmektedir.

Projenin merkezinde Japonya’da çok popüler olan ASCII sanat figürü Mona yer almaktadır. Dogecoin’e benzer şekilde MonaCoin de kendi blok zincirine sahiptir ve iş kanıtı mutabakatını kullanır. Ancak ASIC’e dirençli hale getiren mekanizmalara sahiptir, bu da coin’i üst düzey donanıma sahip olmadan çıkarmak isteyenler için de projenin erişilebilirliğini artırmaktadır.

SamoyedCoin (SAMO)

Samoyedcoin, 2021 yılında piyasaya sürülen nispeten yeni bir mem coin projesidir. Solana ağında çalışır ve diğer birçok mem coin projesine benzer şekilde, son aylarda stratejisini daha ‘deneysel’ kullanım alanlarına odaklanacak şekilde değiştirmiştir. 

Ekip, coin’i nispeten yoğun bir şekilde pazarlamış ve projenin bilinirliğini artırmak için bir dizi dikkat çekici taktik kullanmıştır. Topluluk ayrıca, daha fazla kullanıcının SAMO edinme ve topluluğa katılma konusunda rahat olmasını sağlamak için Solana ağının farkındalığını artırmaya odaklanmıştır.

Metacade, yatırım yapılacak potansiyelli coin’ler listesinin başında yer alıyor

Her ne kadar farklı mem coin’lerin farklı güçlü ve zayıf yönleri olsa da Metacade, yatırım yapılacak en iyi coinler listesinde daha üstün bir seçenek olarak görünmektedir. Dinamik bir platform tasarımıyla birleşen kullanım alanı, gelecekteki genişleme için büyük umut vaat ediyor ve mem coin projeleriyle birlikte yükselmek için birçok fırsata sahip.

Metacade ekosistemine yatırım yapmak, Metacade platformunun sağladığı inanılmaz miktardaki faydadan yararlanırken, gelecekteki gelişimine entegre olmak isteyen projelere olan ilgiyi de artıracaktır.

Metacade presale’ına buradan katılabilirsiniz.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x