Yükleniyor...

Tim Draper, Bitcoin Benimsenmesinin Artmasını Bekliyor

Ünlü milyarder Tim Draper, genel kabulün Bitcoin (BTC) fiyatının ana itici gücü olacağına inanıyor.

tim draper bitcoin benimsenmesi

Ünlü milyarder Tim Draper, genel kabulün Bitcoin (BTC) fiyatının ana itici gücü olacağına inanıyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitcoin’in ana akımda kabullenilmesi şimdiye kadar kripto para birimi için bir tutunma noktası oldu, ancak yatırımcı Tim Draper, bir şeylerin değişmek üzere olduğuna inanıyor. Ünlü isim geçtiğimiz günlerde Bloomberg’e Bitcoin’in benimsenmesini beklediğini söyledi, çünkü BTC hükümet destekli alternatiflere kıyasla daha iyi bir para birimi. Draper, şu ifadeleri kullandı:

“Bitcoin’in benimsenmesi artacak çünkü Bitcoin hükümetlere ve siyasilere bağlı para birimlerinden daha iyi bir alternatiftir.”

Skype ve Tesla gibi şirketlerin erken dönem yatırımcısı olan Draper, 2014 yılında ABD Marshals tarafından düzenlenen ilk Bitcoin müzayedesini kazandıktan sonra kripto para dünyasındaki en önemli seslerden biri oldu. BTC 2015’te düşüş yaşadığı zaman Draper’in kaybı büyük oldu fakat 2016-2017 boğa piyasasının zirvesi sırasında gülen taraf kendisi oldu. Vizyon sahibi yatırımcı ne kadar BTC’ye sahip olduğunu açıklamıyor, ancak elinde “çok” olduğunu ifade ediyor.

Halving’i Unutun

Sadece beş gün içinde gerçekleşmesi beklenen halving hakkındaki anlatılar piyasayı şekillendiriyor. KR1 yatırımcısı George McDonaugh, yatırımcıların “biraz heyecanlandıkları” için suçlanamayacaklarını söylüyor, ancak Draper’ın öngörüsünün en ilgi çekici yanı, hikayenin arz tarafına dayanmaması. Draper, BTC’nin döviz piyasasında yüzde beş pay almasını bekliyor.

Bununla beraber ünlü isim BTC’nin 2023’te 200 bin dolara ulaşmasını bekliyor.