Yükleniyor...
Sponsored

Vestel, Metaverse Evrenine Katılıyor

Önde gelen teknoloji üreticilerinden Vestel, metaverse evrenine giriş yapacağını duyurdu.

vestel

Önde gelen teknoloji üreticilerinden Vestel, metaverse evrenine giriş yapacağını duyurdu. Şirket, metaverse dünyasında yeniliklere öncülük edecek. Yeni dönemde Vestel, çalışanlar ve tüketiciye yönelik farklı deneyimlerin yanında, sanal fabrika gibi uygulamalar da sunacak.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

‘IoT, Artırılmış Gerçeklik ve Yapay Zeka’, Vestel’in yatırım alanları içinde uzun zamandır önemli bir yer tutuyor. Vestel Ventures aracılığıyla doğrudan Artırılmış Gerçeklik alanında faaliyet gösteren bir şirkete yatırım yaparak bu alana verdiği önemi bir kez daha gösterdi.

Vestel, Metaverse Evrenine Giriş Yapıyor

anadolu ajansi metaverse

Metaverse, büyük teknoloji şirketinin yeni odak noktası oldu ve metaverse’te sanal showroom projesini başlattığını duyurdu.

Sanal gerçeklik ve artırılmış gerçekliğin kullanımını artıracak bu yeni dijital evrende, şirket, oluşturulacak 3 boyutlu çözümler ile ürünleri deneyimlemek, bilgi almak ve alışveriş yapmak gibi pek çok farklı hizmet sunacak. Vestel ayrıca yakın zamanda duyuracağı projeler ve eserlerle blok zinciri çözümleri ile metaverse mağazasını entegre edecek.

“Metaverse’te İlk Vestel Mağazamızın Açılışını Yapacağız”

turan erdogan ceo vestel metaverse

Vestel’in metaverse evrenine ilk adımını güçlü bir başlangıçla atacağını dile getiren Vestel CEO’su Turan Erdoğan şöyle konuştu;

“Akıllı teknolojiler Vestel’i Vestel yapan en önemli bileşenlerden biri. Teknolojiyi dünyayı daha iyi bir yer haline getirme amacıyla kullanıyoruz. Akıllı teknolojilerin yaygınlaşmasıyla akıllı şehirler ve akıllı evlerin arttığı, eğitime uzaktan erişimle fırsat eşitliğinin sağlandığı, sanal gerçekliğin iş dünyasına yön verdiği, yapay zekânın hayatımızın önemli bir parçası olacağı bir gelecek bizi bekliyor ve bu gelecek hiç de uzak değil. Vestel olarak bu geleceğe hazırlanıyoruz. Şimdi de somut bir adım atarak yeni dijital evren Metaverse evreninde ilk Vestel mağazamızın açılışını yapacağız.”

CEO Erdoğan, bu gelişimde Vestel’in Meta (Facebook) ile birlikte çalıştığını belirterek şu ifadelere yer verdi;

“Metaverse evreni ve blok zinciri çözümlerini doğru anlamak, tanımak ve kalıcı adımlar atabilmek için yatırım sürecimizin başından itibaren Meta (Facebook) ile dirsek temasındayız. Meta’nın yol gösterici olarak konumlandığı bu iş ortaklığı bizim için çok kıymetli. Bunun bizim için çok büyük güç olduğuna inanıyorum. Bundan sonra Meta ile çok daha yakın çalışarak güncel kalıp gelişmeleri hızlı şekilde takip edip uygulamaya alacağız. Bu uzun soluklu bir serüven ve teknolojik gelişmelerin tamamlanması paralelinde gelişmelere hızlı adapte olmak bizim en büyük ayrışma noktası olacak. Dünyamız büyük bir hızla değişiyor. Bu değişime ayak uyduran değil, en hızlı şekilde adapte olan, büyük bir çoğunluğuna öncülük eden bir marka olarak değişime öncülük etme rolümüzü dijital evrende varoluşla destekleyeceğiz.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x