Yükleniyor...

Wall Street’in Ünlü Charging Bull Heykelinin Önüne Dogecoin’i (DOGE) Temsil Eden Shiba Inu Heykeli Yerleştirildi

Wall Street'in ünlü Charging Bull heykelinin önüne geleneksel finansa bir meydan okuma olarak, Dogecoin'i temsil eden bir Shiba Inu heykeli yerleştirildi.

wall streetin unlu charging bull heykelinin onune dogecoini doge temsil eden shiba inu heykeli yerlestirildi

Wall Street’in ünlü Charging Bull heykelinin önüne geleneksel finansa bir meydan okuma olarak, Dogecoin’i temsil eden bir Shiba Inu heykeli yerleştirildi. Sahibi tarafından 8 Mayıs’ta yerleştirilen heykele Dogecoin’in yaratıcısı Billy Markus dikkat çekti.

Dogecoin Yaratıcısı Dikkat Çekti

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Dogecoin’in yaratıcısı Billy Markus dün heykele dikkat çekti ve heykelin sadece Dogecoin maskotunun fotoşoplanmış bir görüntüsü olmadığı ve gerçek olduğuna şaşırdığını ifade etti:

“Bekle, bu gerçek. Daha önce bunun fotoğraflarını görmüştüm ama neye baktığımı bilmiyordum, biri NY’deki Wall Street boğasının karşısına bir $DOGE heykeli koymuş. Bu harika.”

Camilo adlı bir Twitter kullanıcısı, heykeli yerleştirdiği için övgü aldı. Camilo’nun tweet’leri, heykelin 8 Mayıs’tan beri orada olduğunu ve Shiba Inu köpeğini çeşitli açılardan çektiğini gösteriyor.

Heykelin üzerinde ayrıca “Adres: The Moon, Fate Loves Irony, 05/08/21, NYC” yazan bir köpek tasması bulunmaktadır. “Ay”, Dogecoin’in geçtiğimiz yıl içinde değerindeki %20.700’lik astronomik artışı ifade ediyor. Bu arada, “Fate Loves Irony”, Dogecoin’i tanıtmada önemli rol oynayan Tesla CEO’su Elon Musk tarafından sıklıkla kullanılan bir slogan.

Heykelin kolluk kuvvetleri tarafından kaldırılmadan veya sahibi tarafından farklı bir yere transfer edilmeden önce ne kadar orada kalacağı ise belli değil.

Bir Underdog* Olarak Dogecoin

Heykelin yerleştirilmesi, kripto para biriminin geleneksel finansın kısıtlamalarıyla mücadele etme kapasitesi hakkında açık bir siyasi ifadeyi temsil ediyor. 2017’de Charging Bull’un önüne yerleştirilen bir başka heykel olan Fearless Girl’e (Korkusuz Kız) konsept olarak benzer nitelikte. 

Charging Bull heykeli büyük bankaları temsil etse de, aslında kendisi yıkıcı bir semboldü. Heykel, hisse piyasasındaki Kara Pazartesi çöküşüne tepki olarak 1989 yılında Arturo Di Modica tarafından yaratıldı ve yasadışı bir şekilde yerleştirildi. Daha sonra heykel geçici bir izin aldı ve konumunu sağlamlaştırarak turistik bir cazibe merkezi haline geldi.

Bu hafta yerleştirilen Dogecoin heykeli, temsil ettiği şey açısından aynı kaderi paylaşabilir. Kripto para topluluğundaki bazıları Dogecoin’in hızlı yükselişini sürdürülemez olarak nitelendirirken, bazıları ise ünlüleri pervasızca teşvik ettikleri için eleştirdi.

Dogecoin, şu anda 0.50 dolar seviyesinden işlem görüyor. DOGE yayın saati itibariyle piyasadaki en büyük dördüncü kripto para birimi ve 65 milyar dolarlık bir piyasa değerine sahip bulunuyor. 

Underdog: Kazanma şansı az, galip gelmesi beklenmeyen anlamında kullanılan bir kelime. 


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x