Yükleniyor...

Yatırımcılar Ellerindeki Bitcoin’e Sıkı Sıkı Sarılmış Durumda!

Yıl boyunca yüzde 69'luk bir düzeltme sırasında Bitcoin'in yalnızca yüzde 25'i adresler arasında taşındı.

Bitcoin BTC Yatırım

Yıl boyunca yüzde 69’luk bir düzeltme sırasında Bitcoin’in yalnızca yüzde 25’i adresler arasında taşındı. Bu da Bitcoin’in yüzde 75’inin el değiştirmediği anlamına geliyor.

BTC’nin 20.000 dolarlık seviyeye yükseldiği ve kripto para pazarının 800 milyar dolarlık bir değere ulaştığı bir dönemdenden bu yanaki durağan dönemde, Bitcoin kullanıcı aktivitesinde neredeyse yüzde 58’lik bir düşüş söz konusu.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Analistler, birçok yeni yatırımcının piyasaya CBOE ve CME Bitcoin vadeli işlemler piyasası gibi alternatif platformlar aracılığıyla girdiğini göz önüne alarak ayı piyasasına rağmen son 11 ayda daha fazla Bitcoin’in el değiştirmesini bekliyorlardı. İşler beklendiği gibi gitmedi.

Aralık ayında Bakkt Bitcoin vadeli işlem borsasının lansmanı, Goldman Sachs ve Morgan Stanley kripto para türev ürünlerinin piyasaya sürülmesinin kripto para kullanıcı hareketini artırması ve şu anda durgun olan kripto para piyasasının likiditesini artırması bekleniyor.

Bitcoin Piyasası Halen Durgun

Bloomberg’e konuşan Coin Metrics’in kurucu ortağı Nic Carter, Bitcoin’in kullanıcı aktivitesindeki belirgin düşüşün pazarın durgunluk içinde olduğunu gösterdiğini belirtti. Özellikle 2017’nin sonlarında büyük oranda yeni yatırımcılar pazara girdiler ve 2018 Ocak ayından bu yana yeni kullanıcı sayısı bir hayli düşük seviyede.

Ayı pazarlarında Carter, yatırımcıların büyük çoğunluğunun uzun vadeli yatırımlarını tutma eğiliminde olduğu için dolaşımdaki BTC’nin yüzde 30’undan daha azının kripto para borsaları yoluyla kamuya açık olduğunu söylüyor.

Kripto para pazarından veri sağlayıcılarına göre, BTC’nin günlük işlem hacminin 4 milyar dolar civarında olacağı tahmin ediliyor. Ocak ayında Bitcoin’in günlük işlem hacminde en yüksek seviyeye ulaşıldı. Bu ay içinde BTC’nin günlük işlem hacmi Japonya ve Güney Kore gibi önde gelen pazarların liderliğinde 10 milyar dolara yaklaştı.

DA Davidson & Co. kurumsal sermaye direktörü Gil Luria, BTC’nin bir likidite sorunu olmadığını, 4 milyar dolarlık günlük işlem hacminin herhangi bir yatırımcının pozisyon değişikliği yapmasını engellemediğini belirtiyor.

Kripto para borsaları, hisse senedi piyasalarına ve geleneksel borsalara benzemeyen kapanış ve açılış dönemleri olmaksızın haftanın yedi günü ve 24 saati çalışıyor. Dolayısıyla, 4 milyar dolarlık günlük işlem hacmi kripto para borsa pazarının duruş süreleri olmadan faaliyet göstermesi durumunda daha anlamlı hale geliyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x