Yükleniyor...

Yeni Proje Gündemde! Yearn.Finance (YFI) Gibi Yükselecek mi?

Küçük bir piyasa değeri olan akıllı sözleşme platformu Fantom (FTM), yeni ürünlerin piyasaya sürülmesi ve yüksek profilli bir geliştiricinin katılımı nedeniyle kripto dünyasında bir ilgi dalgasına tanık oluyor.

fantom finance

Küçük bir piyasa değeri olan akıllı sözleşme platformu Fantom (FTM), yeni ürünlerin piyasaya sürülmesi ve yüksek profilli bir geliştiricinin katılımı nedeniyle kripto dünyasında bir ilgi dalgasına tanık oluyor.

Güçlü teknolojisi nedeniyle Weiss Ratings tarafından övülen Fantom, CoinMarketCap’e göre, geçtiğimiz birkaç ay içinde Temmuz başında 0,0059 dolar civarında işlem görürken 0,0411 dolara yükselerek büyük bir fiyat artışı gördü. Kripto para birimi şimdi ise piyasa değerine göre 109. sırada yer alıyor.

Bir Anda İlgi Görmeye Başladı

Kripto analitik firması Santiment, akıllı sözleşme platformunun son zamanlarda sosyal medyada büyük bir ilgi gördüğünü belirtti. Peki bu yükselişin olası nedeni nedir: Son derece başarılı olan yearn.finance (YFI) protokolünün yaratıcısı Andre Cronje’nin katılımı. Cronje, Fantom Vakfı için teknik danışman olarak çalışıyor ve Fantom’un yeni ürünlerini tanıtıyor.

18 Eylül’de Fantom Vakfı, kullanıcıların FTM’yi kilitlemelerine ve stablecoin fUSD’yi basmak için teminat olarak kullanmalarına olanak tanıyan “Fantom Finance” paketinin ilk aşaması olan fMint’i başlattı. Ve proje için yakın zamanda gerçekleşen tek olumlu gelişme bu değil: Binance 24 Eylül’de FTM/USDT marj ticaretini başlattı. Santiment, varlığın izlemeye değer olduğunu söylüyor. Ancak Santiment, sosyal medyadaki keskin yükselişlerin genellikle belirli bir varlığın kısa vadeli fiyatı için iyiye işaret olmadığı konusunda da uyarıyor:

“Tüm işaretler, özellikle makro ortamdaki muazzam belirsizlikle kısa vadede sağlıklı bir düzeltmeye işaret ediyor gibi görünüyor. Bununla birlikte, ‘söylentiyi satın alın, haberleri satın’ olgusunu beslemeye yetecek kadar spekülatif enerji var. Kripto paranın yatırımcıları her düzeltmeyle ‘dipten satın alma’ işaretleri gösteriyor ve zulalarına ekliyor. Önümüzdeki haftalarda ne yapacaklarına dikkat etmek gerekir.”


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x