Yükleniyor...
Sponsored

Yıldız Teknik Üniversitesi’nde Başlatılacak Metaverse Dersinin Kontenjanı Doldu!

Yıldız Teknik Üniversitesi, metaverse konusuna eğilmeye hazırlanıyor.

yildiz teknik uni metaverse nft

Yıldız Teknik Üniversitesi, metaverse konusuna eğilmeye hazırlanıyor. Bu kapsamda öğrenciler için bir ders başlatmaya karar veren üniversitenin ders duyurusunun ardından kontenjan tamamen doldu. Bunun üzerine üniversite ek kontenjan açmaya karar verdi.

FL9JG5CWQAMnyeD
Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Yıldız Teknik Üniversitesi geçtiğimiz günlerde Metaverse’e Giriş dersi başlatılacağını duyurmuştu. Prof.Dr. Ertan Toy tarafından verilecek olan derse ilgi ise büyük oldu. Toy, yaptığı bir açıklamayla kontenjanın tamamen dolduğu ve ek kontenjan açıldığını bildirdi. Toy, şu ifadeleri kullandı:

“Sanal Evrene Giriş (Metaverse) dersimi 300’den fazla öğrencimiz seçmiş ve kontenjanımız dolmuştur. İlgiden dolay ek kontenjan açılmıştır. İlk dersimiz 2 Mart’ta saat: 09.30’da YTÜ Davutpaşa Kongre Merkezi Büyük Salon’da olacak.”

NFT’ye Giriş Dersi de Başlatılıyor

Yıldız Teknik Üniversitesi, geçtiğimiz günlerde NFT’ye Giriş dersini de duyurmuştu. Ders, Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi bünyesinde başlatılacak. Dr. Öğr. Üyesi İsmail Erim Gülaçtı’nın yürüteceği ders üniversitenin ilk sosyal seçimlik dersi olacak.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x