Yükleniyor...

100 Yıl Öncesinden Bitcoin Benzeri Para Hayali

Dünyaca ünlü iş insanlarından birisi olan Henry Ford, 100 yıl öncesinden Bitcoin benzeri bir para biriminin hayalini kurmuş.

henry ford bitcoin tahmini yapmış

Dünyaca ünlü iş insanlarından birisi olan Henry Ford, 100 yıl öncesinden Bitcoin benzeri bir para biriminin hayalini kurmuş.

Eski Wall Street tüccarı Tone Vays, ilk kripto para birimi olan Bitcoin’in (BTC) yaklaşık 100 yıl önce önde gelen Amerikalı sanayici Henry Ford tarafından tahmin edildiğini açıkça gösteren ‘Enerji Standardı’ başlıklı yeni bir makaleyi sosyal medyasında paylaştı.  Vays, bunun Bitcoin’in gelecekte hayatta kalacak tek para olacağının bir başka nedeni olduğuna inanıyor.

Bitcoin Benzeri Enerji Destekli Bir Para Birimi

Ford her ülkenin altının yerini alabilecek enerji destekli bir para birimi çıkarılmasını önermişti. Bu şekilde, her biri doğal kaynaklarından yararlanabileceği için ülkelerin birbirleriyle savaşmasını önlemek mümkün olacaktı. Ford, bu konuyla alakalı New York Tribune gazetesine şu ifadeleri kullanmış:

“Altın, kontrol edilebilen bir varlık. Bu nedenle de savaşlara yol açıyor. Kontrolü ortadan kaldır ve savaşı durdur.”

1920’lerde Ford’un planını gerçeğe dönüştürmenin bir yolu yoktu, çünkü enerji tüketimine dayalı ekonomik değer atamak neredeyse imkansızdı.

henry ford bitcoin


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x