Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Kripto Para Haberleri 147 Milyon Dolarlık Vurgun Yaptı! 10 Yıl Hapis Cezası Aldı!

147 Milyon Dolarlık Vurgun Yaptı! 10 Yıl Hapis Cezası Aldı!

ABONE OL:google-news

Gemcoin kurucusu Steve Chen, on binlerce yatırımcıyı dolandırmaktan ötürü Pazartesi günü federal hapishane kararı kapsamında 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

63 yaşındaki Chen, geçtiğimiz Şubat ayında ABD Güzel Yatırım Sanatları’nı (USFIA) yönettiğini ve 2013’ten 2015’e kadar 70.000’den fazla yatırımcıya 147 milyon dolarlık Gem Coin sattığını itiraf etti. Savcılar USFIA’yı bir saadet zinciri olarak tanımladı.

Mağdurlar da Dinlenecek

Coindesk’in haberine göre vergi kaçakçılığı ve dolandırıcılık nedeniyle suçlanan Chen’e 10 yıl hapis cezası verildi. Yargıç John F. Walter, Chen’e ayrıca IRS’ye 1,885,094 dolar tutarında vergi ödemesi emri verdi. Chen’in cezası kesin bir biçimde verildi ama davası henüz bitmedi. Yargıç, Chen’in kurbanı olan yatırımcıları dinlemek için Temmuz ayında bir duruşma daha planladı.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz 1989 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe Yavuz, mezun olduğu günden bu yana medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto para ve blockchain’e ilgisi artan Neşe Yavuz bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Kriptomeda'da yönetici editör olarak görev yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar