Yükleniyor...
AL / SAT
Anasayfa Bitcoin Haberleri ABD'nin 1,9 Trilyon Dolarlık Teşvik Paketi Bitcoin (BTC) ve Ethereum'a (ETH) Akar mı?

ABD’nin 1,9 Trilyon Dolarlık Teşvik Paketi Bitcoin (BTC) ve Ethereum’a (ETH) Akar mı?

ABONE OL:google-news

Bitcoin (BTC) 44.000 dolara sıçrarken, Ethereum ise 1700 dolar seviyelerinde. Tesla’nın 1.5 milyarlık BTC aldığını duyurması Bitcoin için grafikleri yeniden yeşillendirdi.

Bu olumlu havanın bir kısmı, ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’ın ABD teşvik paketleriyle alakalı söylediği şu ifadelerinden de kaynaklanıyor olabilir:

“Uzun ve yavaş bir iyileşme yaşamaMAmız için kesinlikle hiçbir neden yok. Bu paket kabul edilirse, gelecek yıl tam istihdama döneceğimizi umuyorum.”

Temsilciler Meclisi, 1.9 trilyon dolarlık bütçe taslağını kabul etti. Demokrat Lawrence Summers, “İkinci Dünya Savaşı seviyelerine normal durgunluk seviyelerinden daha yakın bir ölçekte makroekonomik teşvikin, bir nesilde görmediğimiz türden enflasyonist baskılara yol açma şansı var” dedi. Yellen, bu gerçekleşirse enflasyonla başa çıkacak araçlara sahip olduklarını söyledi.

Mart ortasında 60.000 dolar kazananlara bile 1400 dolarlık çek gönderilmesi bekleniyor. Bu, beklenenden daha yavaş, ancak teşvik onaylanırsa GSYİH bu yıl %8’e kadar büyüyebilir.

Neler Yaşanacak?

Okullar gelecek ay açılabilir bu noktada hemen hemen normale dönülür, ancak birçok insan için geri dönecek bir iş olmayabilir, bu nedenle ABD’de herkes bir takım teşviklerin gerekli olduğu konusunda hemfikir. Avrupa’da ise henüz bundan söz edilmiyor. Belki bir teşvikle başlanabileceği ifade ediliyor.

Bunun diğer tarafına bakıldığı zaman tüm bu teşvikler aslında borçtur, ancak devalüasyon haricinde hemen hemen ödenemez bir borçtur.

Kripto para topluluğunda yer alan analist ve ekonomistlere göre alınan bu teşvikler bu nedenle vatandaşlar tarafından daha önce de olduğu gibi Bitcoin (BTC) ve Ethereum‘a (ETH) yatırılabilir. Bu da vatandaşın elindekini koruma istediğinden ileri geliyor. Vatandaş hükümetlerin para basma politikalarına güvenmediği için dolardan çıkarak kripto paralara yönelebilir.

Yakın zamanda böyle bir şeyin yaşanması, Bitcoin’de belki de yeni bir yükselişin tetikleyici etmeni olabilir. Hali hazırda bugün Tesla 1.5 milyar dolarlık Bitcoin satın aldığını duyurmuş ve BTC’ye yükseliş için gerekli yakıtı sağlamıştı. Analistlere göre ikinci bir yakıt da teşvik paketleri olabilir.

Coinkolik E-Posta Bültenine Abone Olun!

Her gün, gelen kutunuza en güncel kripto para içeriklerini almak için kaydolun.

İstenmeyen posta göndermiyoruz! Daha fazla bilgi için gizlilik politikamızı okuyun.

Neşe Yavuz
Neşe Yavuz
Neşe Yavuz 1989 yılında İzmir’de dünyaya geldi. İstanbul Üniversitesi Gazetecilik mezunu olan Neşe Yavuz, mezun olduğu günden bu yana medya sektöründe çalışmalar yürütüyor. Özellikle son yıllarda kripto para ve blockchain’e ilgisi artan Neşe Yavuz bu alanda çalışmalar gerçekleştiriyor. Neşe, Kriptomeda'da yönetici editör olarak görev yapıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Öne Çıkan Başlıklar