Yükleniyor...

2. El Otomobil Alırken veya Taksi için Kripto Para ile Ödeme Devri Başladı!

Japonya'nın düzenlenmiş 16 kripto para borsalarından biri olan Bitpoint, ülkedeki büyük şirketlerinin ödemeleri kripto para ile kabul etmelerini sağlamak için iki şirketle işbirliği yaptı.

Kripto Para ile Ödeme Yapma

Japonya’nın düzenlenmiş 16 kripto para borsalarından biri olan Bitpoint, ülkedeki büyük şirketlerinin ödemeleri kripto para ile kabul etmelerini sağlamak için iki şirketle işbirliği yaptı. Borsanın işbirliği yaptığı şirketler havalimanı taksi hizmeti sunan Hinomaru Limousine ve ikinci el otomobil satıcısı Carchs Holdings.

Havaalanı Taksi Hizmeti için Kripto Para ile Ödeme Yapma

Bitpoint tarafından Salı günü yapılan açıklamada, Tokyo merkezli Hinomaru Limousine ile 6 Kasım 9 Ocak tarihleri arasında işbirliğine gidildiği açıklandı. İşbirliği ile havalimanı taksi hizmeti için kripto para ile ödeme yapılması denenecek. Konuya yakın bir kaynak, denemenin başarılı olması durumunda işbirliğinin genişletilebileceğini belirtiyor. 1981 yılında kurulan Hinomaru, 362 limuzin ve 161 taksiden oluşan bir filoya sahip.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Bitpoint’in duyurusuna göre, Tokyo’nun 23 bölgesi ile şehrin iki büyük havalimanı arasındaki taksi hizmeti için kripto para ödemeleri kabul edilecek: Haneda ve Narita. Ödemelerin kripto para ile kabul edielceği mevcut araç türleri dört yolcu için “yüksek dereceli tip (Tesla Model S)” ve dört ila altı yolcu için “minivan tip (Toyota Alphard)”.

Narita için 19.020 yen (168 dolar) ve Haneda için 8.300 yen’den 15.600 yen’e kadar değişen bir ücretlendirme söz konusu. Kripto para ile ödeme yapmak için yolcuların Bitpoint hesabına sahip olmaları ve akıllı telefonlarında (Android veya iOS için) Bitpoint cüzdan uygulamasını kullanmaları gerekiyor. Kripto para cüzdanı şu anda BTC, BCH ve ETH’ı destekliyor.

2. El Otomobil Alırken Kripto Para ile Ödeme Yapma

Bitpoint, 1 Kasım’dan itibaren 2. el otomobil satış mağazalarında kripto para ile ödeme kabulünü başlatmak için Carchs Holdings Co. Ltd. ile bir anlaşma yaptı.

1989 yılında kurulan Carchs Holdings, şu anda Japonya çapında 48 bayiye sahip. Hokkaido ve Tohoku bölgesinde 8, Kanto’da 17, Kansai’de 10, Hokuriku ve Çubu bölgesinde 10, Çugoku, Şikoku ve Kyushu bölgesinde ise üç konumda bayileri bulunuyor.

Bitpoint’in yardımıyla iki Carchs bayisi 1 Kasım’dan itibaren ödemeleri kripto para ile kabul etmeye başladı ve gelecek yıl 9 Ocak’a kadar kabul etmeye devam edecek. Duyuruda ayrıca iki bayinin daha kripto para ödemelerini kabul etmeyi planladığı belirtiliyor.

Hinomaru Limousine’da olduğu gibi Carchs müşterileri de bir Bitpoint hesabına sahip olmaları ve kripto para ile ödeme yapmak için Bitpoint cüzdan uygulamasını kullanmaları gerekiyor.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x