20 gün önce onaylamıştı: Ripple'dan geri adım! • Coinkolik
Yükleniyor...

20 gün önce onaylamıştı: Ripple’dan geri adım!

Ripple, anlaşma duyurusundan 20 gün sonra Fortress satın alımından geri çekildiğini açıkladı.

ripple 1

Ripple, anlaşma duyurusundan 20 gün sonra Fortress satın alımından geri çekildiğini açıkladı. CEO Brad Garlinghouse kararı X’te paylaşarak Fortress Trust’ta yatırımcı olarak kalacağını belirtti.

20 gün sonra çekildi

Finansal teknoloji firması Ripple, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki lisans havuzunu genişletme iddiasıyla Fortress Trust’ı satın aldığını duyurduktan 20 gün sonra anlaşmadan çekilme kararı aldı.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter ve Telegram kanalımızdan takip edebilirsiniz.

Ripple’ın CEO’su Brad Garlinghouse, 28 Eylül’de X (eski adıyla Twitter) üzerinden yaptığı açıklamada, Ripple’ın Fortress Trust’ın ana şirketi Fortress Blockchain Technologies’de hissedar olarak kalacağını söyleyerek “Doğrudan bir satın alma ile ilerlememe kararı aldık.” dedi.

Satın alma planları

Öte yandan Ripple satın alma işlemini ilk olarak 8 Eylül’de duyurmuş ve şirket içindekileri bile şaşırtmıştı. O tarihte şirket, Fortress’e bağlı bir firma olan FortressPay de dahil olmak üzere Fortress’in grubundaki diğer şirketleri satın alma planlarını açıklamıştı.

Birkaç gün sonra Fortress Trust, üçüncü taraf bir analitik satıcısını içeren bir güvenlik olayı nedeniyle satın alma işleminin aceleye getirildiğini kabul etti. Fortune’a verdiği bir röportajda Fortress CEO’su Scott Purcell, şirketin saldırıda 12 milyon ila 15 milyon dolar kaybettiğini söyledi. Fonların büyük bir kısmı Bitcoin (BTC) ve küçük miktarlarda USD Coin (USDC) ve Tether (USDT) idi. 2022’den bu yana Fortress’in yatırımcısı olan Ripple, müşterilerin tamamını kazanmak için devreye girmek zorunda kaldı.

Purcell, Cointelegraph’a yaptığı açıklamada, birleştirme iptalinin “büyük bir mesele olmadığını” söyledi. Plan değişikliğinin güvenlik olayıyla ilgisi olmadığını belirterek, “Onlar Fortress’te bir yatırımcı ve harika bir ortak, hiçbir şey değişmiyor.” ifadelerini kullandı.


Üyelik
Bildir
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları gör
0
Düşüncelerinizi duymak istiyoruz, lütfen yorum yapın.x